Typ tekstu: Książka
Autor: Malik Krystyna Raciborska Maria
Tytuł: Przewodnik po Polsce - cz. 1
Rok: 1997
Schroniska PTTK na Hali Lipowskiej (1324m), Rysiance, Boraczej (854m) i na Baraniej Górze (1220m). Na zach. od Milówki przez Krzywą droga do Kasperek (7km, trasa 33).
RAJCZA (490m), wczasowisko i stacja klimatyczna u podnóża Beskidu Wysokiego w malowniczej kotlinie nad rz. Sołą, u ujścia do niej potoków Ujsoły i Rycerki. Rajcza i Koszarawa znane z zabawek ludowych (barwne ptaszki). W zimie dobre warunki narciarskie, szczególnie piękna nartostrada z Pilska. Punkt wyjścia wycieczek znakowanymi szlakami w grupę Pilska na wsch. oraz Wielkiej Raczy (1236m) na pd. zach.
W kierunku pd. -zach. rozciąga się osiedle wypoczynkowe Rycerka Dolna (550m) w dol. potoku Rycerki
Schroniska PTTK na Hali Lipowskiej (1324m), Rysiance, Boraczej (854m) i na Baraniej Górze (1220m). Na zach. od Milówki przez Krzywą droga do Kasperek (7km, trasa 33). <br>RAJCZA (490m), wczasowisko i stacja klimatyczna u podnóża Beskidu Wysokiego w malowniczej kotlinie nad rz. Sołą, u ujścia do niej potoków Ujsoły i Rycerki. Rajcza i Koszarawa znane z zabawek ludowych (barwne ptaszki). W zimie dobre warunki narciarskie, szczególnie piękna nartostrada z Pilska. Punkt wyjścia wycieczek znakowanymi szlakami w grupę Pilska na wsch. oraz Wielkiej Raczy (1236m) na pd. zach. <br>W kierunku pd. -zach. rozciąga się osiedle wypoczynkowe Rycerka Dolna (550m) w dol. potoku Rycerki
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego