Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Postęp Fizyki
Nr: 21
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1970
Badanie rozpadu stanów o wysokim spinie doprowadziło do koncepcji stanu "yarst", a uwzględnienie tych stanów w ramach nadprzewodnikowego modelu gęstości wydaje się prowadzić do poprawienia dokładności opisu przekrojów czynnych reakcji [8].




REZONANSOWE EFEKTY W REAKCJACH JĄDROWYCH
GIGANTYCZNE REZONANSY W CAŁKOWITYM PRZEKROJU CZYNNYM
Adam Strzałkowski
Instytut Fizyki UJ
Instytut Fizyki Jądrowej

Rezonansowe reakcje jądrowe pojawiły się w fizyce jądrowej już bardzo dawno, w niedługi czas po odkryciu sztucznie wywoływanych przemian jąder atomowych. Eksperymentalnie objawiały się jako silny i gwałtowny wzrost przekroju czynnego na reakcje przy pewnych wartościach energii cząstki bombardującej.
Poglądy na naturę tych rezonansów lub, bądźmy ściśli, takich tłumaczonych jako rezonanse
Badanie rozpadu stanów o wysokim spinie doprowadziło do koncepcji stanu "yarst", a uwzględnienie tych stanów w ramach nadprzewodnikowego modelu gęstości wydaje się prowadzić do poprawienia dokładności opisu przekrojów czynnych reakcji [8].<br> &lt;gap&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;page nr= 53&gt;<br><br>&lt;div type="art" sub="physic"&gt;&lt;tit&gt;REZONANSOWE EFEKTY W REAKCJACH JĄDROWYCH<br>GIGANTYCZNE REZONANSY W CAŁKOWITYM PRZEKROJU CZYNNYM&lt;/&gt;<br>&lt;au&gt;Adam Strzałkowski <br>Instytut Fizyki UJ<br>Instytut Fizyki Jądrowej&lt;/&gt; <br>&lt;gap&gt;<br>Rezonansowe reakcje jądrowe pojawiły się w fizyce jądrowej już bardzo dawno, w niedługi czas po odkryciu sztucznie wywoływanych przemian jąder atomowych. Eksperymentalnie objawiały się jako silny i gwałtowny wzrost przekroju czynnego na reakcje przy pewnych wartościach energii cząstki bombardującej.<br>Poglądy na naturę tych rezonansów lub, bądźmy ściśli, takich tłumaczonych jako rezonanse
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego