Typ tekstu: Książka
Tytuł: Sporne sprawy polskiej literatury współczesnej
Rok: 1998
i astronomowie odkryją z pewnością nową planetę.
Wydawało nam się niedawno, że ta nowa epoka, przepowiadana przez kabalistów, nadeszła w chwale, tymczasem nadal na nią czekamy razem z poszukiwaczami Księgi.


Jan Tomkowski

Pogrzeb i ekshumacja
Powieść polska w latach 1976-1996

Okres, którego dotyczyć będą nasze uwagi, obejmuje pełne dwudziestolecie. Rozpoczynamy go od roku 1976, daty istotnej dla historii najnowszej, znaczącej również z perspektywy przemian świadomości intelektualnej polskiego pisarza. Daty utożsamianej niemal powszechnie z narodzinami drugiego obiegu, choć inicjalny numer "Zapisu", pierwszego i zarazem najpoważniejszego z literackich pism podziemnych, ukazał się dopiero w styczniu 1977 roku.
Wybór daty końcowej podyktowany został
i astronomowie odkryją z pewnością nową planetę.<br> Wydawało nam się niedawno, że ta nowa epoka, przepowiadana przez kabalistów, nadeszła w chwale, tymczasem nadal na nią czekamy razem z poszukiwaczami Księgi.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div sex="m"&gt;<br> Jan Tomkowski<br><br>&lt;tit&gt;Pogrzeb i ekshumacja<br> Powieść polska w latach 1976-1996&lt;/&gt;<br><br> Okres, którego dotyczyć będą nasze uwagi, obejmuje pełne dwudziestolecie. Rozpoczynamy go od roku 1976, daty istotnej dla historii najnowszej, znaczącej również z perspektywy przemian świadomości intelektualnej polskiego pisarza. Daty utożsamianej niemal powszechnie z narodzinami drugiego obiegu, choć inicjalny numer "Zapisu", pierwszego i zarazem najpoważniejszego z literackich pism podziemnych, ukazał się dopiero w styczniu 1977 roku.<br> Wybór daty końcowej podyktowany został
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego