Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 124
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1950
BERLINIE
BERLIN (PAP). - Komendanci trzech zachodnich sektorów Berlina ogłosili dekret, na mocy którego wysiedlone będą z Berlina "osoby niepożądane".
W praktyce dekret ten zezwala na wydalenie z Berlina zachodniego każdego Niemca lub cudzoziemca, który nie spodoba się pod względem politycznym przedstawicielom zachodnich mocarstw okupacyjnych.

ADENAUER ORGANIZUJE POLICJĘ POLITYCZNĄ
BERLIN (PAP). "Rząd" Adenaura organizuje na rozkaz władz amerykańskich policję polityczną w Niemczech Zachodnich.
W połowie marca Adenauer odbył w związku z tym zagadnieniem rozmowy z przedstawicielem wywiadu amerykańskiego. W rozmowach tych brało udział wielu byłych znanych przedstawicieli armii hitlerowskiej.

DELEGACJA RADZIECKA PRZYBYŁA DO PRAGI
PARAGA (PAP). Jak donosi CTK, na uroczystej piątej
BERLINIE&lt;/tit&gt;<br>BERLIN (PAP). - Komendanci trzech zachodnich sektorów Berlina ogłosili dekret, na mocy którego wysiedlone będą z Berlina "osoby niepożądane".<br>W praktyce dekret ten zezwala na wydalenie z Berlina zachodniego każdego Niemca lub cudzoziemca, który nie spodoba się pod względem politycznym przedstawicielom zachodnich mocarstw okupacyjnych.&lt;/div&gt;<br><br>&lt;div&gt;&lt;tit&gt;ADENAUER ORGANIZUJE POLICJĘ POLITYCZNĄ&lt;/tit&gt;<br>BERLIN (PAP). "Rząd" Adenaura organizuje na rozkaz władz amerykańskich policję polityczną w Niemczech Zachodnich.<br>W połowie marca Adenauer odbył w związku z tym zagadnieniem rozmowy z przedstawicielem wywiadu amerykańskiego. W rozmowach tych brało udział wielu byłych znanych przedstawicieli armii hitlerowskiej.&lt;/div&gt;<br><br>&lt;div&gt;&lt;tit&gt;DELEGACJA RADZIECKA PRZYBYŁA DO PRAGI&lt;/tit&gt;<br>PARAGA (PAP). Jak donosi CTK, na uroczystej piątej
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego