Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Dziennik Polski
Nr: 17/6
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1998
lat w tym zawodzie, niezależnie od wieku pracownika.
W poniedziałek Sellin powiedział, że jeżeli dojdzie do strajku "będzie to pierwszy polityczny strajk w czasie rządów Jerzego Buzka" i że będzie on nielegalny. Sellin powtórzył wczoraj, że strajk jest nielegalny, ponieważ nie zostały dotrzymane "żadne procedury" przewidziane do prowadzenia sporów zbiorowych.
Rząd - podkreślił Sellin - "wykazał maksimum dobrej woli w ogóle podejmując rozmowy, a to zostało zlekceważone". Dodał, że skierowanie 27 maja przez Związek Zawodowy Maszynistów postulatów do rządu i premiera było niezgodne z prawem. - Tego typu postulaty składa się do kierownictwa przedsiębiorstwa - stwierdził.
Ewentualny strajk maszynistów będzie kosztował PKP ponad 21 mln
lat w tym zawodzie, niezależnie od wieku pracownika.<br>W poniedziałek Sellin powiedział, że jeżeli dojdzie do strajku &lt;q&gt;"będzie to pierwszy polityczny strajk w czasie rządów Jerzego Buzka"&lt;/&gt; i że będzie on nielegalny. Sellin powtórzył wczoraj, że strajk jest nielegalny, ponieważ nie zostały dotrzymane &lt;q&gt;"żadne procedury"&lt;/&gt; przewidziane do prowadzenia sporów zbiorowych.<br>Rząd - podkreślił Sellin - &lt;q&gt;"wykazał maksimum dobrej woli w ogóle podejmując rozmowy, a to zostało zlekceważone"&lt;/&gt;. Dodał, że skierowanie 27 maja przez Związek Zawodowy Maszynistów postulatów do rządu i premiera było niezgodne z prawem. &lt;q&gt;- Tego typu postulaty składa się do kierownictwa przedsiębiorstwa&lt;/&gt; - stwierdził.<br>Ewentualny strajk maszynistów będzie kosztował PKP ponad 21 mln
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego