Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Fakt
Nr: 01.04 (3)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
w tym roku za mało pieniędzy, przestaną leczyć. Co na to minister zdrowia Leszek Sikorski i szef NFZ Krzysztof Panas? - Spokojnie, wszystko jest pod kontrolą. Lekarze mają leczyć ludzi. Jeśli nie podpiszą kontraktu, zawsze można ich zmienić - uspokajali. A teraz muszą wypić piwo, które sami nawarzyli.

Grzechy rządu i NFZ
- Rząd dopuścił do tego, że zmniejszono lekarzom stawkę na leczenie jednego chorego. Np. w Wielkopolsce lekarze dostają o 5 zł mniej niż w ubiegłym roku. Nie wiadomo czemu, bo przecież składka, którą płacimy na zdrowie, nie zmalała, a wzrosła!
- Rząd za późno podjął negocjacje z lekarzami. Już półtora miesiąca temu lekarze
w tym roku za mało pieniędzy, przestaną leczyć. Co na to minister zdrowia &lt;name type="person"&gt;Leszek Sikorski&lt;/&gt; i szef &lt;name type="org"&gt;NFZ&lt;/&gt; &lt;name type="person"&gt;Krzysztof Panas&lt;/&gt;? &lt;q&gt;- Spokojnie, wszystko jest pod kontrolą. Lekarze mają leczyć ludzi. Jeśli nie podpiszą kontraktu, zawsze można ich zmienić&lt;/&gt; - uspokajali. A teraz muszą wypić piwo, które sami nawarzyli.<br><br>&lt;tit1&gt;Grzechy rządu i &lt;name type="org"&gt;NFZ&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>- Rząd dopuścił do tego, że zmniejszono lekarzom stawkę na leczenie jednego chorego. Np. w &lt;name type="place"&gt;Wielkopolsce&lt;/&gt; lekarze dostają o 5 zł mniej niż w ubiegłym roku. Nie wiadomo czemu, bo przecież składka, którą płacimy na zdrowie, nie zmalała, a wzrosła!<br>- Rząd za późno podjął negocjacje z lekarzami. Już półtora miesiąca temu lekarze
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego