Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Detektyw
Nr: 1 (149)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1999
umowę z miastem Świdnica na roboty, warte półtora miliarda starych złotych i zatrudniała wówczas osiemdziesiąt osób. Dzisiaj w przedsiębiorstwie pracują trzy osoby i jest ono zadłużone na trzy miliony nowych złotych.
Pan Podbielski sądzi się już siedem lat i końca nie widać, chociaż w sprawę zaangażowany był Sąd Najwyższy i Rzecznik Praw Obywatelskich. Powołując się na artykuł 6 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka, przedsiębiorca skierował swoją sprawę do Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu i wygrał. Państwo polskie ma mu zapłacić dwadzieścia tysięcy złotych odszkodowania za szkody moralne, jakie poniósł w trakcie długotrwałych procesów przed sądami: wojewódzkim, apelacyjnym i najwyższym.
Dopiero po wyroku Trybunału wiceminister
umowę z miastem Świdnica na roboty, warte półtora miliarda starych złotych i zatrudniała wówczas osiemdziesiąt osób. Dzisiaj w przedsiębiorstwie pracują trzy osoby i jest ono zadłużone na trzy miliony nowych złotych.<br>Pan Podbielski sądzi się już siedem lat i końca nie widać, chociaż w sprawę zaangażowany był Sąd Najwyższy i Rzecznik Praw Obywatelskich. Powołując się na artykuł 6 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka, przedsiębiorca skierował swoją sprawę do Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu i wygrał. Państwo polskie ma mu zapłacić dwadzieścia tysięcy złotych odszkodowania za szkody moralne, jakie poniósł w trakcie długotrwałych procesów przed sądami: wojewódzkim, apelacyjnym i najwyższym.<br>Dopiero po wyroku Trybunału wiceminister
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego