Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 07.04
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
ponownie wybrany na prezydenta Warszawy. Oprócz jego własnej partii poparł go klub Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Radni Akcji Wyborczej Solidarność byli przeciwko.
((...))Filip FrydrykiewiczSTATYSTYKA PRZESTĘPCZOŚCI
Po naszej publikacji rzecznik interweniuje
Policja uruchamia telefon dla bezradnych poszkodowanych
O fałszowaniu i zniekształcaniu statystyk przestępczości przez policję pisaliśmy 3 marca w "Magazynie Rzeczpospolitej". Rzecznik praw obywatelskich poprosił Komendę Główną Policji o informacje w tej sprawie.
Komendant główny, nadinspektor Jan Michna, odpowiedział: "Nie jest to poważny problem". Mimo to policja zapowiada, że w przyszłym tygodniu uruchomi bezpłatny telefon dla osób zlekceważonych przez funkcjonariuszy.
Policja zniekształca i fałszuje statystyki przestępczości, nie przyjmując zawiadomień od obywateli lub zniechęcając ich
ponownie wybrany na prezydenta &lt;name type="place"&gt;Warszawy&lt;/name&gt;. Oprócz jego własnej partii poparł go klub &lt;name type="org"&gt;Sojuszu Lewicy Demokratycznej&lt;/name&gt;. Radni &lt;name type="org"&gt;Akcji Wyborczej Solidarność&lt;/name&gt; byli przeciwko.<br>((...))&lt;au&gt;Filip Frydrykiewicz&lt;/au&gt;&lt;/&gt;<br><br><br>&lt;div type="news" sex="m"&gt;<br>&lt;tit&gt;STATYSTYKA PRZESTĘPCZOŚCI&lt;/tit&gt;<br>Po naszej publikacji rzecznik interweniuje<br>&lt;name type="org"&gt;Policja&lt;/name&gt; uruchamia telefon dla bezradnych poszkodowanych<br>O fałszowaniu i zniekształcaniu statystyk przestępczości przez policję pisaliśmy 3 marca w &lt;name type="work"&gt;"Magazynie Rzeczpospolitej"&lt;/name&gt;. Rzecznik praw obywatelskich poprosił &lt;name type="org"&gt;Komendę Główną Policji&lt;/name&gt; o informacje w tej sprawie.<br>Komendant główny, nadinspektor &lt;name type="person"&gt;Jan Michna&lt;/name&gt;, odpowiedział: "Nie jest to poważny problem". Mimo to policja zapowiada, że w przyszłym tygodniu uruchomi bezpłatny telefon dla osób zlekceważonych przez funkcjonariuszy.<br>&lt;name type="org"&gt;Policja&lt;/name&gt; zniekształca i fałszuje statystyki przestępczości, nie przyjmując zawiadomień od obywateli lub zniechęcając ich
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego