Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 04.22
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
w sądach wnioski rozwodowe.
- Poprosiliśmy Ministerstwo Sprawiedliwości, by sprawdziło, czy takie sytuacje mają miejsce - zapowiedział Cezary Miżejewski. - Jeśli okaże się, że z tego powodu wniosków jest więcej i przepis uderza w rodziny pełne, to go zmienimy. Zastanowimy się, czy wyższe wsparcie nie powinno trafiać także do rodzin pełnych wielodzietnych - wyjaśniał.
Rzecznik praw obywatelskich już uznał, że to rozwiązanie jest sprzeczne z konstytucyjną zasadą równości, bo preferuje samotnych rodziców. Zaskarżył je do Trybunału Konstytucyjnego.


Po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego
Państwo zapłaci za likwidację UOP
Barcikowski czeka na kolegów

15 - 17 milionów złotych z rezerwy budżetowej na 2004 r. trzeba wydać, by pokryć koszty wynikające z
w sądach wnioski rozwodowe.<br>&lt;q&gt;- Poprosiliśmy &lt;name type="org"&gt;Ministerstwo Sprawiedliwości&lt;/&gt;, by sprawdziło, czy takie sytuacje mają miejsce&lt;/&gt; - zapowiedział &lt;name type="person"&gt;Cezary Miżejewski&lt;/&gt;. &lt;q&gt;- Jeśli okaże się, że z tego powodu wniosków jest więcej i przepis uderza w rodziny pełne, to go zmienimy. Zastanowimy się, czy wyższe wsparcie nie powinno trafiać także do rodzin pełnych wielodzietnych&lt;/&gt; - wyjaśniał.<br>Rzecznik praw obywatelskich już uznał, że to rozwiązanie jest sprzeczne z konstytucyjną zasadą równości, bo preferuje samotnych rodziców. Zaskarżył je do &lt;name type="org"&gt;Trybunału Konstytucyjnego&lt;/&gt;.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="home"&gt;<br>&lt;tit&gt;Po orzeczeniu &lt;name type="org"&gt;Trybunału Konstytucyjnego&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Państwo zapłaci za likwidację &lt;name type="org"&gt;UOP&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;&lt;name type="person"&gt;Barcikowski&lt;/&gt; czeka na kolegów&lt;/&gt;<br><br>&lt;intro&gt;15 - 17 milionów złotych z rezerwy budżetowej na 2004 r. trzeba wydać, by pokryć koszty wynikające z
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!