Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 05.05
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
B. oraz bracia Józef i Andrzej G. z karaibskiej spółki Grand Limited, która współpracowała z WSK, zostali 14 kwietnia zatrzymani przez UOP, a następnie na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy w Rzeszowie aresztował ich na trzy miesiące.


KRAKÓW 2000
Wielka wystawa z kościelnych i zamkowych skarbców
Raz na 1000 lat
JERZY SADECKI

Tysiąc lat współistnienia na wawelskim wzgórzu władzy świeckiej i duchownej pokazuje otwierana dzisiaj wystawa "Wawel 1000-2000". Zebrano na niej 635 eksponatów wyjętych z zamkowych i katedralnych skarbców, sprowadzonych z zagranicy oraz z kościołów i klasztorów. Większość z nich bardzo rzadko jest pokazywana publicznie, a niektóre po raz pierwszy.

Ta
B.&lt;/name&gt; oraz bracia &lt;name type="person"&gt;Józef&lt;/name&gt; i &lt;name type="person"&gt;Andrzej G.&lt;/name&gt; z karaibskiej spółki &lt;name type="org"&gt;Grand Limited&lt;/name&gt;, która współpracowała z &lt;name type="org"&gt;WSK&lt;/name&gt;, zostali 14 kwietnia zatrzymani przez &lt;name type="org"&gt;UOP&lt;/name&gt;, a następnie na wniosek prokuratury &lt;name type="org"&gt;Sąd Rejonowy&lt;/name&gt; w &lt;name type="place"&gt;Rzeszowie&lt;/name&gt; aresztował ich na trzy miesiące.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sex="m"&gt;<br>&lt;tit&gt;&lt;name type="place"&gt;KRAKÓW&lt;/name&gt; 2000<br>Wielka wystawa z kościelnych i zamkowych skarbców<br>Raz na 1000 lat&lt;/tit&gt;<br>&lt;au&gt;JERZY SADECKI&lt;/au&gt;<br><br>Tysiąc lat współistnienia na wawelskim wzgórzu władzy świeckiej i duchownej pokazuje otwierana dzisiaj wystawa &lt;name type="work"&gt;"Wawel 1000-2000"&lt;/name&gt;. Zebrano na niej 635 eksponatów wyjętych z zamkowych i katedralnych skarbców, sprowadzonych z zagranicy oraz z kościołów i klasztorów. Większość z nich bardzo rzadko jest pokazywana publicznie, a niektóre po raz pierwszy.<br><br>Ta
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!