Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 07.03
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
tym częściej wątpi. Kiedyś byłem bardzo pewny swoich racji. Dzisiaj wprawdzie wiem, czego chcę, ale wciąż szukam odpowiedzi na wiele dręczących mnie pytań. Zrozumiałem natomiast, że wyborów artystycznych dokonuje się samemu. Dlatego żyję w wielkiej izolacji.

Ta wierność własnym przekonaniom sprawiła, że przestał pan praktycznie kręcić filmy w epoce dyktatury Salazara.

Miałem problemy z cenzurą. Nie chciałem pracować pod czyjeś dyktando - zawsze robiłem to, co chciałem. Zajmowałem się wtedy trochę rodzinną firmą, ale przemysł nigdy mnie specjalnie nie interesował. Zawsze chciałem być artystą.

Krytycy mówią o "stylu Oliveiry": charakteryzuje go powolny rytm, długie plany - sekwencje i dominująca rola dialogów.

Lubię robić
tym częściej wątpi. Kiedyś byłem bardzo pewny swoich racji. Dzisiaj wprawdzie wiem, czego chcę, ale wciąż szukam odpowiedzi na wiele dręczących mnie pytań. Zrozumiałem natomiast, że wyborów artystycznych dokonuje się samemu. Dlatego żyję w wielkiej izolacji.&lt;/&gt;<br><br>&lt;who3&gt;Ta wierność własnym przekonaniom sprawiła, że przestał pan praktycznie kręcić filmy w epoce dyktatury Salazara. &lt;/&gt;<br><br>&lt;who4&gt;Miałem problemy z cenzurą. Nie chciałem pracować pod czyjeś dyktando - zawsze robiłem to, co chciałem. Zajmowałem się wtedy trochę rodzinną firmą, ale przemysł nigdy mnie specjalnie nie interesował. Zawsze chciałem być artystą.&lt;/&gt;<br><br>&lt;who3&gt;Krytycy mówią o "stylu Oliveiry": charakteryzuje go powolny rytm, długie plany - sekwencje i dominująca rola dialogów. &lt;/&gt;<br><br>&lt;who4&gt;Lubię robić
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego