Typ tekstu: Książka
Autor: Machulski Juliusz, Wereśniak Piotr, Zatorski Ryszard
Tytuł: Kiler
Rok: 1998
Kiler widzi, że w plastikowej przegródce, gdzie zwykle trzyma się zdjęcia bliskich, Lipski ma połówkę kolumbijskiego banknotu.Scena 57.

RESTAURACJA NA POWIETRZU

Plener. Dzień

Pora przedobiednia. Przy stolikach niewielu gości. Przy jednym ze stolików siedzi samotnie Rysia Siarzewska, pije blue margheritę. Obok stolika, tyłem do kamery, pojawia się umundurowany POLICJANT. Salutuje.

POLICJANT
Dzień dobry.

Policjant odsuwa krzesło, zamierza usiąść.

RYSIA
Gdziee?! Czekam na kogoś. Siądź se pan gdzie indziej! Czy źle zaparkowałam?

POLICJANT

(konspiracyjnie)
Gabrysiu, to ja! Nie poznajesz mnie?

Dopiero teraz Rysia rozpoznaje w policjancie Kilera. Wstaje od stolika i rzuca się mu na szyję.

RYSIA
Aaaa! Kiler!? Aleś mnie
Kiler widzi, że w plastikowej przegródce, gdzie zwykle trzyma się zdjęcia bliskich, Lipski ma połówkę kolumbijskiego banknotu.<br><br><br><br>Scena 57.<br><br>RESTAURACJA NA POWIETRZU<br><br>Plener. Dzień<br><br>Pora przedobiednia. Przy stolikach niewielu gości. Przy jednym ze stolików siedzi samotnie Rysia Siarzewska, pije blue margheritę. Obok stolika, tyłem do kamery, pojawia się umundurowany POLICJANT. Salutuje.<br><br>POLICJANT<br>Dzień dobry.<br><br>Policjant odsuwa krzesło, zamierza usiąść.<br><br>RYSIA<br>Gdziee?! Czekam na kogoś. Siądź se pan gdzie indziej! Czy źle zaparkowałam?<br><br>POLICJANT<br><br>(konspiracyjnie)<br>Gabrysiu, to ja! Nie poznajesz mnie?<br><br>Dopiero teraz Rysia rozpoznaje w policjancie Kilera. Wstaje od stolika i rzuca się mu na szyję.<br><br>RYSIA<br>Aaaa! Kiler!? Aleś mnie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego