Typ tekstu: Książka
Autor: Rożek Michał
Tytuł: Symbolika i magia Krakowa
Rok: 2000
1831 r. cholera grasowała, dziesiątkując krakowian, raz jeszcze procesjonalnie obnoszono obraz po Rynku, zresztą nie bez skutku, bowiem zaraza ustąpiła.
Jeszcze w okresie międzywojennym, w pierwszą niedzielę października ten łaskami słynący wizerunek - jak notował współczesny - . Tyle relacja ks. Sadoka Barącza z roku 1891.
W 1921 roku biskup krakowski Adam Stefan Sapieha nałożył na Palladium Krakowa korony papieskie. Dzisiaj zniknęła z pejzażu religijnego Krakowa procesja z obrazem Różańcowym. W październiku - miesiącu różańca św. - obraz jest przenoszony z kaplicy do nawy głównej i ustawiany na ołtarzu.

Mit o pięknej Esterce
Pod rokiem 1357 Jan Długosz w dziele "Roczniki czyli kroniki sławnego Królestwa Polskiego
1831 r. cholera grasowała, dziesiątkując krakowian, raz jeszcze procesjonalnie obnoszono obraz po Rynku, zresztą nie bez skutku, bowiem zaraza ustąpiła. <br>Jeszcze w okresie międzywojennym, w pierwszą niedzielę października ten łaskami słynący wizerunek - jak notował współczesny - &lt;gap&gt;. Tyle relacja ks. Sadoka Barącza z roku 1891.<br>W 1921 roku biskup krakowski Adam Stefan Sapieha nałożył na Palladium Krakowa korony papieskie. Dzisiaj zniknęła z pejzażu religijnego Krakowa procesja z obrazem Różańcowym. W październiku - miesiącu różańca św. - obraz jest przenoszony z kaplicy do nawy głównej i ustawiany na ołtarzu.<br><br>&lt;tit&gt;Mit o pięknej Esterce&lt;/&gt;<br>Pod rokiem 1357 Jan Długosz w dziele "Roczniki czyli kroniki sławnego Królestwa Polskiego
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego