Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Gazeta Lubuska
Nr: 08.23
Miejsce wydania: Zielona Góra
Rok: 2005
wypłaty rent.Fetor burzy krew

- Śmierdzi jakby się padlina rozkładała - mówią mieszkańcy Ogard. Urzędnicy wzruszają ramionami: - Ten fetor jest legalny - twierdzą.

Znany w całym kraju senator z Piły Henryk Stokłosa ma w Ogardach w okolicy Strzelec pola uprawne i bazę rolniczą. Przechowuje tutaj mączkę mięsno - kostną. To ona tak śmierdzi.

Śmierdzi na potęgę

Na skraju Ogard stoją trzy bloki - dwa piętra, dwie klatki, 12 rodzin każdy. Po drugiej stronie szosy pobronowane pole Stokłosy. - Śmierdzi od kilku tygodni - mówi 26-letni Daniel Mroczko, jeden z mieszkańców. Na pola, z których zebrano zboże, niemal codziennie pracownicy senatora ciągnikami wywożą mączkę. Rozsypują ją i
wypłaty rent.&lt;/&gt;<br><br><br><br>&lt;div type="news" sex="m"&gt;&lt;tit&gt;Fetor burzy krew&lt;/&gt;<br><br>&lt;intro&gt;- Śmierdzi jakby się padlina rozkładała - mówią mieszkańcy Ogard. Urzędnicy wzruszają ramionami: - Ten fetor jest legalny - twierdzą.&lt;/&gt;<br><br>Znany w całym kraju senator z Piły Henryk Stokłosa ma w Ogardach w okolicy Strzelec pola uprawne i bazę rolniczą. Przechowuje tutaj mączkę mięsno - kostną. To ona tak śmierdzi.<br><br>&lt;tit&gt;Śmierdzi na potęgę&lt;/&gt;<br><br>Na skraju Ogard stoją trzy bloki - dwa piętra, dwie klatki, 12 rodzin każdy. Po drugiej stronie szosy pobronowane pole Stokłosy. - Śmierdzi od kilku tygodni - mówi 26-letni Daniel Mroczko, jeden z mieszkańców. Na pola, z których zebrano zboże, niemal codziennie pracownicy senatora ciągnikami wywożą mączkę. Rozsypują ją i
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!