Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Życie i Nowoczesność
Nr: 555
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1981
Znam wielu wykształconych nieinteligentnych, i wielu nie wykształconych - inteligentnych...
Z.S.: Posłuchajcie, czy się z tym zgadzacie?! Nasunął mi się pewien wspólny mianownik jako weryfikator całych tych naszych rozważań: kategoria narodu. Odnosząc go do tego, co przed chwilą: okazuje się, że czy partyjny, czy bezpartyjny, to nie jest żadne kryterium.
"Solidarny" czy niesolidarny", być może, łacno się okaże, że też nie jest kryterium. Zostaje jedno według mnie, czy ktoś autentycznie myśli w kategoriach: jestem Polakiem, a Polska to moja ojczyzna.
E.B: Obawiałabym się tego kryterium jako nazbyt pojemnego i szerokiego.
Z.S.:Jest węższe, niż pani przypuszcza. Wydaje się, że
Znam wielu wykształconych nieinteligentnych, i wielu nie wykształconych - inteligentnych...&lt;/&gt;<br> Z.S.: &lt;who7&gt;Posłuchajcie, czy się z tym zgadzacie?! Nasunął mi się pewien wspólny mianownik jako weryfikator całych tych naszych rozważań: kategoria narodu. Odnosząc go do tego, co przed chwilą: okazuje się, że czy partyjny, czy bezpartyjny, to nie jest żadne kryterium.<br>"Solidarny" czy niesolidarny", być może, &lt;orig&gt;łacno&lt;/&gt; się okaże, że też nie jest kryterium. Zostaje jedno według mnie, czy ktoś autentycznie myśli w kategoriach: jestem Polakiem, a Polska to moja ojczyzna.&lt;/&gt;<br>E.B: &lt;who8&gt;Obawiałabym się tego kryterium jako nazbyt pojemnego i szerokiego.&lt;/&gt;<br> Z.S.:&lt;who7&gt;Jest węższe, niż pani przypuszcza. Wydaje się, że
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego