Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Fakt
Nr: 01.31 (26)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
potrwają do następnego zachodu słońca, czyli przez cały szabat. Ubrani w tradycyjne stroje Żydzi śpiewem i tańcem czczą pamięć cadyka.

Śruby jak kamfora
BYDGOSZCZ
Lekarze ze szpitala wojskowego przeprowadzili pierwszą w Polsce udaną operację zespolenia kości za pomocą materiału biowchłanialnego. Zoperowali 14-letniego Maćka, który na nartach złamał kość podudzia. Standardowo kości łączy się śrubami ze stali chirurgicznej. Te, którymi skręcono nogę chłopca, są zrobione z polimerów zupełnie niewidocznych na zdjęciach rentgenowskich. Po 16 tygodniach zostają one całkowicie wchłonięte.

Zabity przez czad
WAŁBRZYCH
W czasie pracy w kotłowni zginął palacz. Mężczyzna nie zamknął drzwiczek pieca węglowego i zabił go wydobywający się
potrwają do następnego zachodu słońca, czyli przez cały szabat. Ubrani w tradycyjne stroje Żydzi śpiewem i tańcem czczą pamięć cadyka.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="home"&gt;&lt;tit&gt;Śruby jak kamfora&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;&lt;name type="place"&gt;BYDGOSZCZ&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>Lekarze ze szpitala wojskowego przeprowadzili pierwszą w &lt;name type="place"&gt;Polsce&lt;/&gt; udaną operację zespolenia kości za pomocą materiału biowchłanialnego. Zoperowali 14-letniego &lt;name type="person"&gt;Maćka&lt;/&gt;, który na nartach złamał kość podudzia. Standardowo kości łączy się śrubami ze stali chirurgicznej. Te, którymi skręcono nogę chłopca, są zrobione z polimerów zupełnie niewidocznych na zdjęciach rentgenowskich. Po 16 tygodniach zostają one całkowicie wchłonięte.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="home"&gt;&lt;tit&gt;Zabity przez czad&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;&lt;name type="place"&gt;WAŁBRZYCH&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>W czasie pracy w kotłowni zginął palacz. Mężczyzna nie zamknął drzwiczek pieca węglowego i zabił go wydobywający się
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego