Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 02.02
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
ambicji" odeszli z Sojuszu w trakcie weryfikacji w partii. - Trzeba im powiedzieć, że szanujemy ich decyzje, choć chcielibyśmy, by byli w SLD, pozostali ludźmi lewicowego myślenia i popierali lewicę - mówił Oleksy. Argumentował, że poparcie tych osób będzie lewicy bardzo potrzebne podczas wyborów parlamentarnych.
Delegaci natomiast poparli wniosek szefa partii ze Starachowic Kazimierza Jesionka, który jest adwokatem posła Andrzeja Jagiełły, także zamieszanego w aferę starachowicką. Zaproponował on, by Rada Wojewódzka SLD wystosowała do sądu apel o jak najszybsze rozstrzygnięcie starachowickiej sprawy samorządowców i parlamentarzystów, a także o ujawnienie wszystkich dowodów, które zgromadzono.


Podkarpaccy działacze Sojuszu murem za kolegą
Czysty jak Kozak

Koledze
ambicji"&lt;/&gt; odeszli z &lt;name type="org"&gt;Sojuszu&lt;/&gt; w trakcie weryfikacji w partii. &lt;q&gt;- Trzeba im powiedzieć, że szanujemy ich decyzje, choć chcielibyśmy, by byli w &lt;name type="org"&gt;SLD&lt;/&gt;, pozostali ludźmi lewicowego myślenia i popierali lewicę&lt;/&gt; - mówił &lt;name type="person"&gt;Oleksy&lt;/&gt;. Argumentował, że poparcie tych osób będzie lewicy bardzo potrzebne podczas wyborów parlamentarnych.<br>Delegaci natomiast poparli wniosek szefa partii ze &lt;name type="place"&gt;Starachowic&lt;/&gt; &lt;name type="person"&gt;Kazimierza Jesionka&lt;/&gt;, który jest adwokatem posła &lt;name type="person"&gt;Andrzeja Jagiełły&lt;/&gt;, także zamieszanego w aferę starachowicką. Zaproponował on, by &lt;name type="org"&gt;Rada Wojewódzka&lt;/&gt; &lt;name type="org"&gt;SLD&lt;/&gt; wystosowała do sądu apel o jak najszybsze rozstrzygnięcie starachowickiej sprawy samorządowców i parlamentarzystów, a także o ujawnienie wszystkich dowodów, które zgromadzono.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="home"&gt;<br>&lt;tit&gt;Podkarpaccy działacze &lt;name type="org"&gt;Sojuszu&lt;/&gt; murem za kolegą&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Czysty jak &lt;name type="person"&gt;Kozak&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;intro&gt;Koledze
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego