Typ tekstu: Książka
Autor: Matejuk Piotr
Tytuł: Wojskowe przyrządy optyczne w II Rzeczypospolitej
Rok: 1997
których sześć (poz. 4, 9, 11, 12, 14 i 17) były przyrządami nowymi, dotychczas nie produkowanymi.
Ostateczna, zatwierdzona wersja "Terminarza" (kol. C tab. 15) różni się od brudnopisu zmniejszoną liczbą do 15 rodzajów przyrządów i przyspieszonymi terminami ich dostaw. Było to konsekwencją narastającego zagrożenia wojennego i potrzebami producentów wyrobów finalnych (Starachowice, Zakłady Południowe, Cegielski, itd.).
Wyeliminowanie z programu produkcji w latach 1940-1941 przyrządów celowniczych do armat przeciwlotniczych kal. 40 mm najprawdopodobniej było spowodowane powstałymi zapasami z produkcji w latach uprzednich. Stan ten omówiono na s. 170.
Z 21 pozycji przyrządów wymienionych w tab. 15 nie udało się uzyskać żadnych danych
których sześć (poz. 4, 9, 11, 12, 14 i 17) były przyrządami nowymi, dotychczas nie produkowanymi.<br>Ostateczna, zatwierdzona wersja "Terminarza" (kol. C tab. 15) różni się od brudnopisu zmniejszoną liczbą do 15 rodzajów przyrządów i przyspieszonymi terminami ich dostaw. Było to konsekwencją narastającego zagrożenia wojennego i potrzebami producentów wyrobów finalnych (Starachowice, Zakłady Południowe, Cegielski, itd.).<br>Wyeliminowanie z programu produkcji w latach 1940-1941 przyrządów celowniczych do armat przeciwlotniczych kal. 40 mm najprawdopodobniej było spowodowane powstałymi zapasami z produkcji w latach uprzednich. Stan ten omówiono na s. 170.<br>Z 21 pozycji przyrządów wymienionych w tab. 15 nie udało się uzyskać żadnych danych
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego