Typ tekstu: Druki ulotne
Tytuł: reklamy turystyczne
Rok: 1995
plac zabudowano budynkami w obowiązującym wówczas stylu realizmu socjalistycznego.
WROCŁAWSKIE MOSTY
Królem wrocławskich mostów jest zbudowany w roku 1910 Most Grunwaldzki, zwany dawniej Cesarskim. Jest to most wiszący, zawieszony na stalowych taśmach wspartych na granitowych przyczółkach. W pobliżu Most Pokoju, z którego roztacza się piękny widok na Ostrów Tumski i Stare Miasto.
Brzegi wrocławskich rzek oraz wielu strumyków płynących na terenie miasta spina przeszło sto mostów i kładek.
PANORAMA RACŁAWICKA
Jest to monumentalne malowidło o wymiarach 120 x 15 m. Namalowane w roku 1894 w stulecie wielkiej bitwy polskich powstańców pod wodzą bohatera narodowego Tadeusza Kościuszki z wojskami rosyjskimi. Obraz wystawiany jest
plac zabudowano budynkami w obowiązującym wówczas stylu realizmu socjalistycznego.<br>&lt;tit&gt;WROCŁAWSKIE MOSTY&lt;/&gt;<br>Królem wrocławskich mostów jest zbudowany w roku 1910 Most Grunwaldzki, zwany dawniej Cesarskim. Jest to most wiszący, zawieszony na stalowych taśmach wspartych na granitowych przyczółkach. W pobliżu Most Pokoju, z którego roztacza się piękny widok na Ostrów Tumski i Stare Miasto.<br>Brzegi wrocławskich rzek oraz wielu strumyków płynących na terenie miasta spina przeszło sto mostów i kładek.<br>&lt;tit&gt;PANORAMA RACŁAWICKA&lt;/&gt;<br>Jest to monumentalne malowidło o wymiarach 120 x 15 m. Namalowane w roku 1894 w stulecie wielkiej bitwy polskich powstańców pod wodzą bohatera narodowego Tadeusza Kościuszki z wojskami rosyjskimi. Obraz wystawiany jest
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!