Typ tekstu: Książka
Autor: Łęcki Włodzimierz
Tytuł: Wielkopolska
Rok: 1997
otoczony krużgankami. Przy ul.
Powstańców Wielkopolskich kościół poewangelicki, późnorenesansowy z 1604, powstał z przebudowy dwóch domów mieszkalnych. Wieża d. Bramy Polskiej zamieniona została na dzwonnicę. Jedną ze ścian stanowi fragment d. muru obronnego. Nie opodal późnorenesansowy gmach d. szkoły ewangelickiej z 1607, mieszczący w XVIIw. uczelnię o wysokim poziomie nauczania. Stare miasto otaczają planty powstałe na miejscu d. fos. W paru miejscach fragmenty d. murów miejskich. Przy ul. Polnej na pn.
wsch. od Rynku cmentarz ewangelicki założony w 1609, najstarszy cmentarz w Wielkopolsce. Szereg starych nagrobków w formach renesansowych, barokowych, rokokowych i klasycystycznych. Obecnie lapidarium.
2km na pn. Przyczyna Górna. Wieś o
otoczony krużgankami. Przy ul.<br>Powstańców Wielkopolskich kościół poewangelicki, późnorenesansowy z 1604, powstał z przebudowy dwóch domów mieszkalnych. Wieża d. Bramy Polskiej zamieniona została na dzwonnicę. Jedną ze ścian stanowi fragment d. muru obronnego. Nie opodal późnorenesansowy gmach d. szkoły ewangelickiej z 1607, mieszczący w XVIIw. uczelnię o wysokim poziomie nauczania. Stare miasto otaczają planty powstałe na miejscu d. fos. W paru miejscach fragmenty d. murów miejskich. Przy ul. Polnej na pn.<br>wsch. od Rynku cmentarz ewangelicki założony w 1609, najstarszy cmentarz w Wielkopolsce. Szereg starych nagrobków w formach renesansowych, barokowych, rokokowych i klasycystycznych. Obecnie lapidarium.<br> 2km na pn. Przyczyna Górna. Wieś o
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego