Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kultura w Kraju i na Świecie
Nr: 366
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1969
barbakanu oraz fragmenty fosy. Wydobyto spore ilości ceramiki, m. in. wczesnośredniowiecznej, a także natrafiono na szczątki drewnianych konstrukcji. Istnieje przypuszczenie, że brama wzniesiona została na zgliszczach wczesnopiastowskiego gródka.

WCZESNE OSADNICTWO W LUBLINIE
LUBLIN z. Prace archeologiczne prowadzone na dziedzińcu byłego zamku królewskiego w Lublinie oraz podobne prace na terenie tamtejszego Starego Miasta ujawniają, że Lublin był terenem stałego osadnictwa już w VII w. n.e.
Na dziedzińcu zamku lubelskiego natrafiono na fragmenty konstrukcji zrębowej drewnianej chaty. Znaleziono fragmenty ceramiki, metalowych ozdób kobiecych, a także żelazny nóż z posrebrzaną rękojeścią. Cennym znaleziskiem jest wyryta w kamieniu część formy odlewniczej.

ZNALEZISKA W KOZIEJ GÓRZE
barbakanu oraz fragmenty fosy. Wydobyto spore ilości ceramiki, m. in. wczesnośredniowiecznej, a także natrafiono na szczątki drewnianych konstrukcji. Istnieje przypuszczenie, że brama wzniesiona została na zgliszczach wczesnopiastowskiego gródka.&lt;/div&gt;<br><br>&lt;div&gt;&lt;tit&gt;WCZESNE OSADNICTWO W LUBLINIE&lt;/tit&gt;<br>LUBLIN &lt;au&gt;z&lt;/au&gt;. Prace archeologiczne prowadzone na dziedzińcu byłego zamku królewskiego w Lublinie oraz podobne prace na terenie tamtejszego Starego Miasta ujawniają, że Lublin był terenem stałego osadnictwa już w VII w. n.e.<br>Na dziedzińcu zamku lubelskiego natrafiono na fragmenty konstrukcji zrębowej drewnianej chaty. Znaleziono fragmenty &lt;page nr=23&gt; ceramiki, metalowych ozdób kobiecych, a także żelazny nóż z posrebrzaną rękojeścią. Cennym znaleziskiem jest wyryta w kamieniu część formy odlewniczej.&lt;/div&gt;<br><br>&lt;div&gt;&lt;tit&gt;ZNALEZISKA W KOZIEJ GÓRZE
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego