Typ tekstu: Książka
Autor: Łęcki Włodzimierz
Tytuł: Wielkopolska
Rok: 1997
jedne z większych w Europie.
Rocznie odbywa się ok. 25 imprez targowych, m.in. w maju motoryzacyjne, w czerwcu główne - przemysłowe, w październiku rolno-spożywcze "Polagra". Część gmachów wystawowych wyróżnia się nowoczesną architekturą.

IV. Wzgórze św. Wojciecha - cytadela - Winogrady

Ok. 2km, ok. 1,5 godz.

Dzielnice położone na pn. od Starego Miasta, cytadela - d. fortyfikacje pruskie, Winogrady - duża dzielnica mieszkaniowa.

Ze Starego Rynku na pn. ul. Wroniecką. Przy niej szereg zabytkowych kamienic. Pod nr. 14 w odbudowanej w 1982 kamieniczce Muzeum - Pracownia Józefa I. Kraszewskiego (pamiątki po pisarzu, liczne wydania jego dzieł). Na rogu ul. Masztalarskiej kościół Salezjanów, d.
dominikanek, gotycki z
jedne z większych w Europie.<br>Rocznie odbywa się ok. 25 imprez targowych, m.in. w maju motoryzacyjne, w czerwcu główne - przemysłowe, w październiku rolno-spożywcze "Polagra". Część gmachów wystawowych wyróżnia się nowoczesną architekturą.<br><br>&lt;tit&gt;IV. Wzgórze św. Wojciecha - cytadela - Winogrady&lt;/&gt;<br><br>Ok. 2km, ok. 1,5 godz.<br><br>Dzielnice położone na pn. od Starego Miasta, cytadela - d. fortyfikacje pruskie, Winogrady - duża dzielnica mieszkaniowa.<br><br>Ze Starego Rynku na pn. ul. Wroniecką. Przy niej szereg zabytkowych kamienic. Pod nr. 14 w odbudowanej w 1982 kamieniczce Muzeum - Pracownia Józefa I. Kraszewskiego (pamiątki po pisarzu, liczne wydania jego dzieł). Na rogu ul. Masztalarskiej kościół Salezjanów, d.<br>dominikanek, gotycki z
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego