Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 11.10
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
tam działo, gdyby oficjalnie podano, że lada moment w Gazie odbędzie się pogrzeb Arafata. Izraelczycy wiedzą, że grób przywódcy Palestyńczyków stanie się miejscem pielgrzymek, dlatego wolą, by było ono w Gazie, z której i tak mają się wycofać.
Nie do pomyślenia dla Izraela jest zrealizowanie marzenia Arafata - pochowania go na Starym Mieście w Jerozolimie. Tam przyszłe pielgrzymki stałyby się kolejnym zarzewiem konfliktów. Eksperci, z którymi rozmawialiśmy, nie spodziewają się, żeby na wieść o śmierci Arafata na ulice wyszli Izraelczycy. Protestów izraelskiej prawicy można natomiast oczekiwać, gdyby się okazało, że pogrzeb miałby się odbyć gdzie indziej niż w Strefie Gazy.
Wielu obserwatorów mówi
tam działo, gdyby oficjalnie podano, że lada moment w &lt;name type="place"&gt;Gazie&lt;/&gt; odbędzie się pogrzeb &lt;name type="person"&gt;Arafata&lt;/&gt;. Izraelczycy wiedzą, że grób przywódcy Palestyńczyków stanie się miejscem pielgrzymek, dlatego wolą, by było ono w &lt;name type="place"&gt;Gazie&lt;/&gt;, z której i tak mają się wycofać.<br>Nie do pomyślenia dla &lt;name type="place"&gt;Izraela&lt;/&gt; jest zrealizowanie marzenia &lt;name type="person"&gt;Arafata&lt;/&gt; - pochowania go na &lt;name type="place"&gt;Starym Mieście&lt;/&gt; w &lt;name type="place"&gt;Jerozolimie&lt;/&gt;. Tam przyszłe pielgrzymki stałyby się kolejnym zarzewiem konfliktów. Eksperci, z którymi rozmawialiśmy, nie spodziewają się, żeby na wieść o śmierci &lt;name type="person"&gt;Arafata&lt;/&gt; na ulice wyszli Izraelczycy. Protestów izraelskiej prawicy można natomiast oczekiwać, gdyby się okazało, że pogrzeb miałby się odbyć gdzie indziej niż w &lt;name type="place"&gt;Strefie Gazy&lt;/&gt;.<br>Wielu obserwatorów mówi
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego