Typ tekstu: Książka
Autor: Piątkowska Monika, Talko Leszek
Tytuł: Talki w wielkim mieście
Rok wydania: 2002
Rok powstania: 2001
Wtedy wyda się, że najpierw byliśmy na zakupach, a potem oglądaliśmy film z Jean-Claude'em Van Dammem, który jak zwykle poradził sobie z armią przeciwników celnymi kopniakami. Roszko jednak nie zapytał. Zamiast tego postanowił nas zmiażdżyć.
- Powinniście chodzić na spacery, zamiast siedzieć przed telewizorem. My na przykład uwielbiamy przechadzki po Starym Mieście i Łazienkach. Wyjeżdżamy do lasu, gdzie możemy pooddychać świeżym powietrzem. Poza tym, iluż ciekawych ludzi można spotkać w czasie niedzielnych spacerów! Dziś na przykład spotkaliśmy Wacusiów, Edzia i Kazika. Wypadniecie z towarzystwa, jeśli będziecie przesiadywali w domu - dobił nas na koniec.
Jeszcze się nie otrząsnęliśmy, kiedy zadzwonił Kazik. Przysięgał, że
Wtedy wyda się, że najpierw byliśmy na zakupach, a potem oglądaliśmy film z Jean-Claude'em Van Dammem, który jak zwykle poradził sobie z armią przeciwników celnymi kopniakami. Roszko jednak nie zapytał. Zamiast tego postanowił nas zmiażdżyć.<br>- Powinniście chodzić na spacery, zamiast siedzieć przed telewizorem. My na przykład uwielbiamy przechadzki po Starym Mieście i Łazienkach. Wyjeżdżamy do lasu, gdzie możemy pooddychać świeżym powietrzem. Poza tym, iluż ciekawych ludzi można spotkać w czasie niedzielnych spacerów! Dziś na przykład spotkaliśmy Wacusiów, Edzia i Kazika. Wypadniecie z towarzystwa, jeśli będziecie przesiadywali w domu - dobił nas na koniec.<br>Jeszcze się nie otrząsnęliśmy, kiedy zadzwonił Kazik. Przysięgał, że
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego