Typ tekstu: Książka
Autor: Pankowski Marian
Tytuł: Fara na Pomorzu
Rok: 1997
kuchni nie dobiegał żaden dźwięk. Pokój zastał pełen powietrza. Przez okno jakby śpiew daleki. "Flisacy?... To pewnie "kobiety jerozolimskie"". Wsłuchał się lepiej... "Simon and Garfunkel" znad rzeki!
Kładąc się, spojrzał na piec. Uśmiechnął się do kafli retro. Gerta przestała już palić. Ręce pod głowę. Nie, przy ciele. Dłonie na udach. Statua nagrobna w sztruksowych spodniach i ceglastym pulowerze. "Przebiorę się na nabożeństwo. Zofia na bunkrze. A on jej do ucha o wycieczce do Egiptu... Dlaczego nie do Florencji? Wenecji? Zapytać go? Nonsens. Teraz dziennikarz w kaplicy przyklęka i fotografuje srajdy pląsające żałobnie, uszminkowane do miniaturowego Hollywoodu".
Przewrócił się na lewy bok
kuchni nie dobiegał żaden dźwięk. Pokój zastał pełen powietrza. Przez okno jakby śpiew daleki. "Flisacy?... To pewnie "kobiety jerozolimskie"". Wsłuchał się lepiej... "Simon and Garfunkel" znad rzeki! <br>Kładąc się, spojrzał na piec. Uśmiechnął się do kafli retro. Gerta przestała już palić. Ręce pod głowę. Nie, przy ciele. Dłonie na udach. Statua nagrobna w sztruksowych spodniach i ceglastym pulowerze. "Przebiorę się na nabożeństwo. Zofia na bunkrze. A on jej do ucha o wycieczce do Egiptu... Dlaczego nie do Florencji? Wenecji? Zapytać go? Nonsens. Teraz dziennikarz w kaplicy przyklęka i fotografuje srajdy pląsające żałobnie, uszminkowane do miniaturowego Hollywoodu". <br>Przewrócił się na lewy bok
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego