Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 04.06
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Dane te domagają się weryfikacji.
Komisja ma możliwość zgromadzenia informacji, które mogłyby być podstawą do zawiadomienia prokuratury o popełnieniu przestępstwa przez wysokich urzędników państwowych. Prokuratura, ale pracująca w trybie nadzwyczajnym, w sposób nadzwyczajny nadzorowana, powinna takie czynności sprawdzające podjąć.
radKaczmarek zareagował wczoraj na sobotnie wystąpienie telewizyjne premiera Leszka Millera. Szef rządu po raz kolejny powtórzył, że to były minister skarbu przestrzegał przed możliwością zawarcia przez prezesa PKN Orlen Andrzeja Modrzejewskiego niekorzystnego kontraktu na import ropy. Właśnie groźba tego kontraktu miała być, według szefa rządu, powodem narad u niego w gabinecie, z udziałem m.in. Barbary Piwnik i Zbigniewa Siemiątkowskiego.
Były minister
Dane te domagają się weryfikacji.<br>Komisja ma możliwość zgromadzenia informacji, które mogłyby być podstawą do zawiadomienia prokuratury o popełnieniu przestępstwa przez wysokich urzędników państwowych. Prokuratura, ale pracująca w trybie nadzwyczajnym, w sposób nadzwyczajny nadzorowana, powinna takie czynności sprawdzające podjąć.&lt;/&gt;<br>&lt;au&gt;rad&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div1&gt;<br><br>&lt;name type="person"&gt;Kaczmarek&lt;/&gt; zareagował wczoraj na sobotnie wystąpienie telewizyjne premiera &lt;name type="person"&gt;Leszka Millera&lt;/&gt;. Szef rządu po raz kolejny powtórzył, że to były minister skarbu przestrzegał przed możliwością zawarcia przez prezesa &lt;name type="org"&gt;PKN Orlen&lt;/&gt; &lt;name type="person"&gt;Andrzeja Modrzejewskiego&lt;/&gt; niekorzystnego kontraktu na import ropy. Właśnie groźba tego kontraktu miała być, według szefa rządu, powodem narad u niego w gabinecie, z udziałem m.in. &lt;name type="person"&gt;Barbary Piwnik&lt;/&gt; i &lt;name type="person"&gt;Zbigniewa Siemiątkowskiego&lt;/&gt;.<br>Były minister
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego