Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 32
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
Ciechowskiego odczytano jako wyraz krytycznego patriotyzmu, postawy zupełnie innej niż ta zawarta w słowach piosenki Dezertera z lat 80.: "To jest mój kraj/tutaj się urodziłem/i tutaj pewnie umrę/ale dlaczego, kurwa, mam się z tego cieszyć?".
Środkowy nurt polskiego rocka firmowany niezmiennie przez zespoły o długim stażu jak T. Love, Perfect, Lady Pank powoli rezygnuje w swoich piosenkach z publicystycznego oglądu. Więcej jest za to prywatności, opisów prostych wzruszeń. Polska przestaje być problemem, problemem staje się za to sfera emocjonalna autorów. Wrażliwość "socjologiczna" ustąpiła na rzecz psychologicznej.
I oto jeśli grupa Myslovitz śpiewa o chłopcach, którzy "wychodzą na ulicę", to
Ciechowskiego odczytano jako wyraz krytycznego patriotyzmu, postawy zupełnie innej niż ta zawarta w słowach piosenki Dezertera z lat 80.: &lt;q&gt;"To jest mój kraj/tutaj się urodziłem/i tutaj pewnie umrę/ale dlaczego, kurwa, mam się z tego cieszyć?"&lt;/&gt;.<br>Środkowy nurt polskiego rocka firmowany niezmiennie przez zespoły o długim stażu jak T. Love, Perfect, Lady Pank powoli rezygnuje w swoich piosenkach z publicystycznego oglądu. Więcej jest za to prywatności, opisów prostych wzruszeń. Polska przestaje być problemem, problemem staje się za to sfera emocjonalna autorów. Wrażliwość "socjologiczna" ustąpiła na rzecz psychologicznej.<br>I oto jeśli grupa Myslovitz śpiewa o chłopcach, którzy "wychodzą na ulicę", to
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego