Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kwietnik
Nr: 7
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1995
w tygodniu zmywając liście letnią wodą z dodatkiem płynu do mycia naczyń (1 łyżeczka na litr) lub denaturatu (4 łyżki na litr). Jeżeli mamy balkon lub ogródek, wynieśmy rośliny na zewnątrz i opryskajmy je środkiem chemicznym. Do zwalczania miseczników najlepiej nadaje się Actellic 50 EC, przędziorków zaś - Talstar 100 EC.

Tajemnicza maracuja
Owoce, słodkie lub kwaskowate, przypominają w smaku agrest, ale są bardzo aromatyczne i bogate w witaminę C oraz prowitaminę A. Można je zjadać na surowo, same lub w sałatkach z innymi owocami. Z owoców męczennicy otrzymuje się soki i napoje, sprzedawane pod egzotycznie brzmiącą nazwą maracuja lub granadilla.
Czasem
w tygodniu zmywając liście letnią wodą z dodatkiem płynu do mycia naczyń (1 łyżeczka na litr) lub denaturatu (4 łyżki na litr). Jeżeli mamy balkon lub ogródek, wynieśmy rośliny na zewnątrz i opryskajmy je środkiem chemicznym. Do zwalczania miseczników najlepiej nadaje się Actellic 50 EC, przędziorków zaś - Talstar 100 EC.<br><br>&lt;tit1&gt;Tajemnicza maracuja&lt;/tit1&gt;<br>Owoce, słodkie lub kwaskowate, przypominają w smaku agrest, ale są bardzo aromatyczne i bogate w witaminę C oraz prowitaminę A. Można je zjadać na surowo, same lub w sałatkach z innymi owocami. Z owoców męczennicy otrzymuje się soki i napoje, sprzedawane pod egzotycznie brzmiącą nazwą maracuja lub granadilla.<br>Czasem
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!