Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Cosmopolitan
Nr: 6
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1999
dzień, kiedy nie możesz już patrzeć na nikogo i najchętniej schowałabyś się do szafy i przeczekała do wieczora. Ciepłe, miękkie formy, znajome, przyjemne kształty, tradycja w najbliższej sercu postaci. Możesz się tu zakryć po brodę pledem i czytać do upadłego bajki, wymyślać niestworzone historie i rozmawiać sama ze sobą.

Światło

Tajemnicza, wąska struga światła, wpuszczona przez małe okienko, tworzy jaśniejszą plamę na przeciwległej ścianie, reszta pokoiku tonie w przyjemnym, bajkowym półmroku, rozjaśnianym przez malutką lampkę. Nic, tylko zastygnąć w leniwym, mrocznym bezruchu.

Kolory

Gliniane, pomidorowe czerwienie, spokojne terakoty, ciepłe, lekkie brązy - paleta barw ziemi. Kolory jakby wypłowiałe przez lata. Szarość metalu
dzień, kiedy nie możesz już patrzeć na nikogo i najchętniej schowałabyś się do szafy i przeczekała do wieczora. Ciepłe, miękkie formy, znajome, przyjemne kształty, tradycja w najbliższej sercu postaci. Możesz się tu zakryć po brodę pledem i czytać do upadłego bajki, wymyślać niestworzone historie i rozmawiać sama ze sobą.<br><br>&lt;tit&gt;Światło&lt;/&gt;<br><br>Tajemnicza, wąska struga światła, wpuszczona przez małe okienko, tworzy jaśniejszą plamę na przeciwległej ścianie, reszta pokoiku tonie w przyjemnym, bajkowym półmroku, rozjaśnianym przez malutką lampkę. Nic, tylko zastygnąć w leniwym, mrocznym bezruchu.<br><br>&lt;tit&gt;Kolory&lt;/&gt;<br><br>Gliniane, pomidorowe czerwienie, spokojne terakoty, ciepłe, lekkie brązy - paleta barw ziemi. Kolory jakby wypłowiałe przez lata. Szarość metalu
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!