Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Fakt
Nr: 02.12 (36)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Microsofcie
WASZYNGTON Komputerowy gigant Microsoft ostrzegł przed "krytycznymi" (najwyższy stopień zagrożenia) błędami w zabezpieczeniach oprogramowania Windows. Aby uchronić się przed hakerami, należy uaktualnić zabezpieczenia ze strony Windows.
ps/dpa/ap

Słodka emerytura partnerki Tarzana
Filmowa małpka Cheeta (72 l.) jest najstarsza na świecie
Palm Springs Szympans Cheeta - gwiazda filmów o Tarzanie z lat 30. i 40. XX w. - wkrótce kończy 72 lata. Jest też najstarszą małpą świata, co potwierdza nawet księga Guinnessa. Jak przystało na tak sędziwy wiek, Cheeta odpoczywa na emeryturze, której niejeden staruszek mógłby jej pozazdrościć.
Cheeta wystąpiła aż w 12 filmach z Tarzanem, a karierę zakończyła w 1967
Microsofcie&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;WASZYNGTON&lt;/&gt; Komputerowy gigant Microsoft ostrzegł przed "krytycznymi" (najwyższy stopień zagrożenia) błędami w zabezpieczeniach oprogramowania Windows. Aby uchronić się przed hakerami, należy uaktualnić zabezpieczenia ze strony Windows.<br>&lt;au&gt;ps/dpa/ap&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art" sub="world"&gt;&lt;tit&gt;Słodka emerytura partnerki Tarzana&lt;/&gt;<br>&lt;intro&gt;Filmowa małpka Cheeta (72 l.) jest najstarsza na świecie&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Palm Springs&lt;/&gt; Szympans Cheeta - gwiazda filmów o Tarzanie z lat 30. i 40. XX w. - wkrótce kończy 72 lata. Jest też najstarszą małpą świata, co potwierdza nawet księga Guinnessa. Jak przystało na tak sędziwy wiek, Cheeta odpoczywa na emeryturze, której niejeden staruszek mógłby jej pozazdrościć.<br>Cheeta wystąpiła aż w 12 filmach z Tarzanem, a karierę zakończyła w 1967
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe słowo roku 2019

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe słowo roku 2019. 
Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!

Pobierz bezpłatny e-book
„Pułapki ortografii"
prof. Jerzego Bralczyka!

Uwaga, do ebooka zostały dołączone informacje handlowe w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, toteż jego zamówienie wymaga wyrażenia poniższych zgód.

Wyślij

Weź udział w akcji „Młodzieżowe słowo roku 2019” i odbierz darmowy e-book!