Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 06.30
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
W opublikowanym komunikacie Departament Stanu USA zalecił swym obywatelom, zainteresowanym wyjazdem do Libii, zachowanie ostrożności, podkreślając, iż państwo Muammara Kadafiego pozostaje na liście krajów oskarżanych przez Waszyngton o popieranie terroryzmu.
- Chociaż wydaje się, że Libia ograniczyła swoje poparcie dla międzynarodowego terroryzmu, utrzymuje jeszcze luźne kontakty z terrorystami - czytamy w komunikacie.
Tekst zwraca jednocześnie uwagę na wyraźnie oznaki poprawy w stosunkach między obu krajami, czego efektem była wczorajsza inauguracja działalności Biura Łącznikowego. Wcześniej administracja prezydenta Busha pozwoliła amerykańskim biznesmenom na zawieranie transakcji z Libią.
Stany Zjednoczone wznowiły stosunki dyplomatyczne po 24 latach przerwy. Przedstawicielstwo dyplomatyczne USA w Trypolisie otworzył zastępca sekretarza stanu
W opublikowanym komunikacie &lt;name type="org"&gt;Departament Stanu&lt;/&gt; &lt;name type="place"&gt;USA&lt;/&gt; zalecił swym obywatelom, zainteresowanym wyjazdem do &lt;name type="place"&gt;Libii&lt;/&gt;, zachowanie ostrożności, podkreślając, iż państwo &lt;name type="person"&gt;Muammara Kadafiego&lt;/&gt; pozostaje na liście krajów oskarżanych przez &lt;name type="place"&gt;Waszyngton&lt;/&gt; o popieranie terroryzmu.<br>&lt;q&gt;&lt;transl&gt;- Chociaż wydaje się, że Libia ograniczyła swoje poparcie dla międzynarodowego terroryzmu, utrzymuje jeszcze luźne kontakty z terrorystami&lt;/&gt;&lt;/&gt; - czytamy w komunikacie.<br>Tekst zwraca jednocześnie uwagę na wyraźnie oznaki poprawy w stosunkach między obu krajami, czego efektem była wczorajsza inauguracja działalności &lt;name type="org"&gt;Biura Łącznikowego&lt;/&gt;. Wcześniej administracja prezydenta &lt;name type="person"&gt;Busha&lt;/&gt; pozwoliła amerykańskim biznesmenom na zawieranie transakcji z &lt;name type="place"&gt;Libią&lt;/&gt;.<br>&lt;name type="place"&gt;Stany Zjednoczone&lt;/&gt; wznowiły stosunki dyplomatyczne po 24 latach przerwy. Przedstawicielstwo dyplomatyczne &lt;name type="place"&gt;USA&lt;/&gt; w &lt;name type="place"&gt;Trypolisie&lt;/&gt; otworzył zastępca sekretarza stanu
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego