Typ tekstu: Książka
Autor: Pankowski Marian
Tytuł: Nasze srebra
Rok wydania: 1995
Rok powstania: 1972
ANTEK Albo on - albo my.
STASIEK Po co on tu?
KLARA Po cebulke, po koperek, czasem po selerek... przez tydzień, kniaź jada po stołówkach, w niedziele chodzi na wyścigi konne - za to w sobote przyrządza sobie jakąś potrawę ,,żołnierską", na którą od lat obiecuje nas zaprosić.
ANTEK Aaa - na sałamache! Tfu!
STASIEK Prosze pani... oni palcami jedzą. Oni - byle dużo. Do garka: dwie wrony i psie ogony.
Śmieją się obaj do rozpuku. A tymczasem baryton kniazia łomoce już o drzwi. Cisza. Pukanie. Polacy wstają, wyciągają równocześnie grzebyk i przeczesują się, jak na komendę.
ANTEK do STAŚKA W razie, gdyby nas obraził
ANTEK Albo on - albo my.<br>STASIEK Po co on tu?<br>KLARA Po cebulke, po koperek, czasem po selerek... przez tydzień, kniaź jada po stołówkach, w niedziele chodzi na wyścigi konne - za to w sobote przyrządza sobie jakąś potrawę ,,żołnierską", na którą od lat obiecuje nas zaprosić.<br>ANTEK Aaa - na sałamache! Tfu!<br>STASIEK Prosze pani... oni palcami jedzą. Oni - byle dużo. Do garka: dwie wrony i psie ogony.<br>Śmieją się obaj do rozpuku. A tymczasem baryton kniazia łomoce już o drzwi. Cisza. Pukanie. Polacy wstają, wyciągają równocześnie grzebyk i przeczesują się, jak na komendę.<br>ANTEK do STAŚKA W razie, gdyby nas obraził
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!