Typ tekstu: Książka
Autor: Artur Baniewicz
Tytuł: Drzymalski przeciw Rzeczpospolitej
Rok: 2004
raczej z młodzieńczej przekory niż przekonania.
- Ja nie o legalności, tylko o uczciwości. Legalnie to Hitler swoich Żydów gazował. A zresztą co ci będę... Przez tyle lat nie zmądrzałeś, to już pewnie nie zmądrzejesz.
- Ale na policję chyba pojedziemy?
- Kiedy? - zapytał Kowalczuk spokojniejszym tonem. Zwolnił, więc nie musieli przekrzykiwać silnika.
- To znaczy... - Andrzej wyraźnie nie zrozumiał, o co mu chodzi.
- Kiedy chcesz jechać na tę swoją policję? Teraz? Jutro?
- Takie coś powinno się zgłaszać od razu - powiedział ostrożnie. - To znaczy... jak najszybciej. W pierwszym komisariacie.
- To co, nocujemy w Iłży? - Nie było odpowiedzi. - A może w Radomiu zrobimy sobie przerwę? Jeszcze nie
raczej z młodzieńczej przekory niż przekonania.<br>- Ja nie o legalności, tylko o uczciwości. Legalnie to Hitler swoich Żydów gazował. A zresztą co ci będę... Przez tyle lat nie zmądrzałeś, to już pewnie nie zmądrzejesz.<br>- Ale na policję chyba pojedziemy?<br>- Kiedy? - zapytał Kowalczuk spokojniejszym tonem. Zwolnił, więc nie musieli przekrzykiwać silnika.<br>- To znaczy... - Andrzej wyraźnie nie zrozumiał, o co mu chodzi.<br>- Kiedy chcesz jechać na tę swoją policję? Teraz? Jutro?<br>- Takie coś powinno się zgłaszać od razu - powiedział ostrożnie. - To znaczy... jak najszybciej. W pierwszym komisariacie.<br>- To co, nocujemy w Iłży? - Nie było odpowiedzi. - A może w Radomiu zrobimy sobie przerwę? Jeszcze nie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!