Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Życie
Nr: 19.01
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
SLD rozpoczęły się już kilka tygodni temu.
W opinii jednego z polityków SLD, który prosił o anonimowość, wojowniczość "Trybuny" nie pasowała do nowej koncepcji prezydentury Kwaśniewskiego i funkcjonowania partii. - Właściciel musiał dogadać się z Millerem w myśl zasady: wspólnym frontem do zwycięstwa - twierdzi rozmówca ŻYCIA. Zmiana naczelnego ma spowodować, że "Trybuna" będzie promować linię polityczną pragmatyków z SLD i prezydenta Kwaśniewskiego.
- Zbliżają się wybory prezydenckie. Gazeta wchodzi w nowy etap, dlatego powinna być bardziej polityczna, a Andrzej Urbańczyk - jako polityk i dziennikarz - spełni tę rolę - powiedziała PAP Anna Turska, która posiada 100 procent udziałów w spółce Ad Novum wydającej "Trybunę".
- Motywy
SLD rozpoczęły się już kilka tygodni temu. <br>W opinii jednego z polityków SLD, który prosił o anonimowość, wojowniczość "Trybuny" nie pasowała do nowej koncepcji prezydentury Kwaśniewskiego i funkcjonowania partii. - Właściciel musiał dogadać się z Millerem w myśl zasady: wspólnym frontem do zwycięstwa - twierdzi rozmówca ŻYCIA. Zmiana naczelnego ma spowodować, że "Trybuna" będzie promować linię polityczną pragmatyków z SLD i prezydenta Kwaśniewskiego. <br>- Zbliżają się wybory prezydenckie. Gazeta wchodzi w nowy etap, dlatego powinna być bardziej polityczna, a Andrzej Urbańczyk - jako polityk i dziennikarz - spełni tę rolę - powiedziała PAP Anna Turska, która posiada 100 procent udziałów w spółce Ad Novum wydającej "Trybunę". <br>- Motywy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego