Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 03.14
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
słuchał stojąc

Siedliskiem nieskrępowanych myśli, niekończących się dyskusji, nowatorskich eksperymentów poetyckich i teatralnych stały się wkrótce potem, bo w latach sześćdziesiątych, kluby studenckie. "

Mieczysław Czuma patrz str."Trybuna" przed sądem

Redaktor dziennika oskarżony o znieważenie głowy obcego państwa

Warszawa

Zarzut publicznego znieważenia głowy obcego państwa postawiła warszawska prokuratura redaktorowi wydania "Trybuny", w której papieża nazwano "prostackim wikarym". Redaktorowi dziennika grożą teoretycznie trzy lata więzienia.
W "Trybunie" z listopada 1997 r. Jana Pawła II nazwano w ten sposób, a jedną z jego wypowiedzi określono jako "niechlujną i bełkotliwą". Gazeta za ten artykuł przepraszała dwa razy.
Początkowo stołeczna prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa w
słuchał stojąc&lt;/&gt;<br><br>Siedliskiem nieskrępowanych myśli, niekończących się dyskusji, nowatorskich eksperymentów poetyckich i teatralnych stały się wkrótce potem, bo w latach sześćdziesiątych, kluby studenckie. "<br><br>&lt;au&gt;Mieczysław Czuma patrz str.&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;"Trybuna" przed sądem&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Redaktor dziennika oskarżony o znieważenie głowy obcego państwa&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Warszawa&lt;/&gt;<br><br>Zarzut publicznego znieważenia głowy obcego państwa postawiła warszawska prokuratura redaktorowi wydania "Trybuny", w której papieża nazwano "prostackim wikarym". Redaktorowi dziennika grożą teoretycznie trzy lata więzienia.<br>W "Trybunie" z listopada 1997 r. Jana Pawła II nazwano w ten sposób, a jedną z jego wypowiedzi określono jako "niechlujną i bełkotliwą". Gazeta za ten artykuł przepraszała dwa razy.<br>Początkowo stołeczna prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa w
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego