Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 02.07
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
byli najwierniejszą jej mniejszością narodową. Największa ich społeczność przed wojną mieszkała w Kutach. Dlatego to oni byli świadkami ostatnich chwil II Rzeczypospolitej, kiedy 17 września rząd i marszałek Śmigły przekraczali przez most właśnie w Kutach granicę z Rumunią. Kilka lat później uznani przez Ukraińców za stronników Polski padli ofiarami rzezi UPA. Uczy się tego w armeńskich szkołach. I jeszcze: każdy wykształcony Ormianin zna "Przedwiośnie" Żeromskiego, dlatego że jest tam opis rzezi Ormian dokonanej przez Turków. Żeromski to pierwszy zagraniczny pisarz, który o niej wspomniał, a cały świat przez lata milczał.

To tyle, jeśli chodzi o związki z Polską. Co zaś się
byli najwierniejszą jej mniejszością narodową. Największa ich społeczność przed wojną mieszkała w Kutach. Dlatego to oni byli świadkami ostatnich chwil II Rzeczypospolitej, kiedy 17 września rząd i marszałek Śmigły przekraczali przez most właśnie w Kutach granicę z Rumunią. Kilka lat później uznani przez Ukraińców za stronników Polski padli ofiarami rzezi UPA. Uczy się tego w armeńskich szkołach. I jeszcze: każdy wykształcony Ormianin zna "Przedwiośnie" Żeromskiego, dlatego że jest tam opis rzezi Ormian dokonanej przez Turków. Żeromski to pierwszy zagraniczny pisarz, który o niej wspomniał, a cały świat przez lata milczał.<br><br>To tyle, jeśli chodzi o związki z Polską. Co zaś się
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Zapraszamy do udziału w plebiscycie

MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

WYRAŻAJ SIĘ... PO POLSKU!

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. Gottlieba Daimlera 2. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu Prawach, znajdą Państwo w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022"!