Typ tekstu: Książka
Tytuł: Między Panem a Plebanem
Rok: 1995
człowiek, a dopiero kiedy poznałem Ukraińców i sami opowiedzieli mi swoją historię, pewne rzeczy zacząłem chwytać.
.: Z Ukraińcami u nas była inna sprawa, ponieważ oddziały UPA dochodziły aż pod Szczawnicę i Krościenko. Potem widziałem transporty przesiedlanych Łemków, które szły przez Nowy Targ. Ale problem ukraiński to dla mnie był problem UPA, a nie kwestia narodowa.
Pierwszym Żydem, jakiego osobiście poznałem, był Józef Sieradzki, który przyjechał z Moskwy i odpowiadał za upartyjnienie Wydziału Prawa. Bardzo antypatyczny typ. W moim warszawskim środowisku też żadnego antysemityzmu nie spotkałem. Może ktoś jakieś przedwojenne rzeczy opowiadał, ale nam się to zupełnie we łbach nie kleiło.
- A
człowiek, a dopiero kiedy poznałem Ukraińców i sami opowiedzieli mi swoją historię, pewne rzeczy zacząłem chwytać.&lt;/&gt;<br>&lt;who3&gt;.: Z Ukraińcami u nas była inna sprawa, ponieważ oddziały UPA dochodziły aż pod Szczawnicę i Krościenko. Potem widziałem transporty przesiedlanych Łemków, które szły przez Nowy Targ. Ale problem ukraiński to dla mnie był problem UPA, a nie kwestia narodowa.<br>Pierwszym Żydem, jakiego osobiście poznałem, był Józef Sieradzki, który przyjechał z Moskwy i odpowiadał za upartyjnienie Wydziału Prawa. Bardzo antypatyczny typ. W moim warszawskim środowisku też żadnego antysemityzmu nie spotkałem. Może ktoś jakieś przedwojenne rzeczy opowiadał, ale nam się to zupełnie we łbach nie kleiło.&lt;/&gt;<br>- &lt;who2&gt;A
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego