Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 09.06
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
wybrany w 2002 roku na prezydenta Henryk Bieńkowski z PO-PiS nie zaufał Trastrupowi i miasto wycofało się z transakcji.
- Mieliśmy informacje, że spółka jest w uśpieniu, ale od takiej strony, jak opisała "Rzeczpospolita", jej nie znałem - mówi prezydent Henryk Bieńkowski.
Nie wiadomo, jaki będzie dalszy los nadmorskich gruntów w Ustroniu. Jak się dowiedziała "Rz", być może niedługo zmienią właściciela. Nie znaczy to, że od razu odzyska je samorząd. Mija miesiąc, od kiedy Baltic Center Pl ApS nie ma w Danii audytora. A to znaczy, że zgodnie z tamtejszym prawem kontrolę nad firmą może przejąć państwo.
- Wygląda na to, że formalnie
wybrany w 2002 roku na prezydenta &lt;name type="person"&gt;Henryk Bieńkowski&lt;/&gt; z &lt;name type="org"&gt;PO-PiS&lt;/&gt; nie zaufał &lt;name type="person"&gt;Trastrupowi&lt;/&gt; i miasto wycofało się z transakcji.<br>- Mieliśmy informacje, że spółka jest w uśpieniu, ale od takiej strony, jak opisała "Rzeczpospolita", jej nie znałem - mówi prezydent &lt;name type="person"&gt;Henryk Bieńkowski&lt;/&gt;.<br>Nie wiadomo, jaki będzie dalszy los nadmorskich gruntów w &lt;name type="place"&gt;Ustroniu&lt;/&gt;. Jak się dowiedziała "Rz", być może niedługo zmienią właściciela. Nie znaczy to, że od razu odzyska je samorząd. Mija miesiąc, od kiedy &lt;name type="org"&gt;Baltic Center Pl ApS&lt;/&gt; nie ma w &lt;name type="place"&gt;Danii&lt;/&gt; audytora. A to znaczy, że zgodnie z tamtejszym prawem kontrolę nad firmą może przejąć państwo.<br>- Wygląda na to, że formalnie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego