Typ tekstu: Książka
Autor: Malik Krystyna Raciborska Maria
Tytuł: Przewodnik po Polsce - cz. 1
Rok: 1997
dom rehabilitacyjno-leczniczy i kilka domów wczasowych.
Na pd. wsch. od centrum Ustronia, w kierunku Wisły, powstał wspaniały ośrodek wczasowy Jaszowiec. Na zboczach malowniczego wąwozu potoku Jaszowiec domy wypoczynkowe o architekturze zharmonizowanej z krajobrazem. Uwagę zwraca m. in. "Ondraszek''. Wyciąg krzesełkowy na polanę Stokłosicę u stóp Wielkiej Czantorii. Motel w Ustroniu-Polanie.

WYCIECZKI.

1. Na zach. w pasmo Czantorii (997m) z Małą Czantorią (864m) i Tułem (621m, rezerwat przyrody), wraz z Jasieniową Górą (520m), zbud. z wapienia i tworzącą odrębną florystyczną wyspę w Beskidzie Śląskim z ciekawymi okazami cisów i wieloma odmianami storczyków.

2. Od szczytu Czantorii (997m) przez Soszów Mały
dom rehabilitacyjno-leczniczy i kilka domów wczasowych. <br>Na pd. wsch. od centrum Ustronia, w kierunku Wisły, powstał wspaniały ośrodek wczasowy Jaszowiec. Na zboczach malowniczego wąwozu potoku Jaszowiec domy wypoczynkowe o architekturze zharmonizowanej z krajobrazem. Uwagę zwraca m. in. "Ondraszek''. Wyciąg krzesełkowy na polanę Stokłosicę u stóp Wielkiej Czantorii. Motel w Ustroniu-Polanie. <br><br>&lt;tit&gt;WYCIECZKI.&lt;/&gt;<br><br>1. Na zach. w pasmo Czantorii (997m) z Małą Czantorią (864m) i Tułem (621m, rezerwat przyrody), wraz z Jasieniową Górą (520m), zbud. z wapienia i tworzącą odrębną florystyczną wyspę w Beskidzie Śląskim z ciekawymi okazami cisów i wieloma odmianami storczyków. <br><br>2. Od szczytu Czantorii (997m) przez Soszów Mały
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego