Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 02.26
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
ataku na bazę wojskową w Vistahermosa, do którego użyto ciała martwego chłopca nafaszerowanego materiałami wybuchowymi. Trudno będzie go wybronić.

Bliżej końca wojny

Kiedy Trinidad wsiadał w Quito do śmigłowca ekwadorskich sił zbrojnych, podniósł ręce do góry i wykrzyknął: "Niech żyją FARC!". Gdy wysiadał w Bogocie, podniósł skute kajdankami ręce pokazując V i krzyknął: "Niech żyją FARC, Armia Ludu!".
Nazajutrz po zatrzymaniu był przesłuchiwany w Pałacu Sprawiedliwości w Bogocie przekształconym z tej okazji w bunkier, otoczonym przez czołgi.
Pojmanie Trinidada, udział CIA w operacji i możliwość jego ekstradycji do USA sprawiły bowiem, że wzrosło zagrożenie zamachami w całym kraju. Amerykanie są uważani przez
ataku na bazę wojskową w &lt;name type="place"&gt;Vistahermosa&lt;/&gt;, do którego użyto ciała martwego chłopca nafaszerowanego materiałami wybuchowymi. Trudno będzie go wybronić.<br><br>&lt;tit&gt;Bliżej końca wojny&lt;/&gt;<br><br>Kiedy &lt;name type="person"&gt;Trinidad&lt;/&gt; wsiadał w &lt;name type="place"&gt;Quito&lt;/&gt; do śmigłowca ekwadorskich sił zbrojnych, podniósł ręce do góry i wykrzyknął: &lt;q&gt;&lt;transl&gt;"Niech żyją FARC!"&lt;/&gt;&lt;/&gt;. Gdy wysiadał w &lt;name type="place"&gt;Bogocie&lt;/&gt;, podniósł skute kajdankami ręce pokazując V i krzyknął: &lt;q&gt;&lt;transl&gt;"Niech żyją FARC, Armia Ludu!"&lt;/&gt;&lt;/&gt;.<br>Nazajutrz po zatrzymaniu był przesłuchiwany w &lt;name type="place"&gt;Pałacu Sprawiedliwości&lt;/&gt; w &lt;name type="place"&gt;Bogocie&lt;/&gt; przekształconym z tej okazji w bunkier, otoczonym przez czołgi.<br>Pojmanie &lt;name type="person"&gt;Trinidada&lt;/&gt;, udział &lt;name type="org"&gt;CIA&lt;/&gt; w operacji i możliwość jego ekstradycji do &lt;name type="place"&gt;USA&lt;/&gt; sprawiły bowiem, że wzrosło zagrożenie zamachami w całym kraju. Amerykanie są uważani przez
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego