Typ tekstu: Prasa
Tytuł: CKM
Nr: 5
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
wbrew staropolskiej tradycji, tu mają też cechy ludzkie (w tym słabości) i nie zawsze są tacy bardzo "narodowi" - bo pochodzą np. ze Szwabii (jak Św. Otton z Bambergu). Pouczające.


Spoza raju
gat.: książki z obrazkami

Dwie pierwsze części cyklu o egzotycznych krajach - tym razem poświęcone antypodom: od Wysp Salomona i Vanuatu, po Tasmanię i Nową Zelandię. Obie warte polecenia: przede wszystkim ze względu na piękne zdjęcia, ale nie tylko. Dobrze uzupełniają całość okraszone anegdotami i bogatą statystyką omówienia.


MICHAIŁ HELLER
Historia imperium rosyjskiego
gat.: co za historia!

Grube, ale dość lekko napisane, tomisko. Heller, zmarły kilka lat temu rosyjski historyk emigracyjny
wbrew staropolskiej tradycji, tu mają też cechy ludzkie (w tym słabości) i nie zawsze są tacy bardzo "narodowi" - bo pochodzą np. ze Szwabii (jak Św. Otton z Bambergu). Pouczające.<br><br><br>Spoza raju<br>gat.: książki z obrazkami<br><br>Dwie pierwsze części cyklu o egzotycznych krajach - tym razem poświęcone antypodom: od Wysp Salomona i Vanuatu, po Tasmanię i Nową Zelandię. Obie warte polecenia: przede wszystkim ze względu na piękne zdjęcia, ale nie tylko. Dobrze uzupełniają całość okraszone anegdotami i bogatą statystyką omówienia.<br><br><br>MICHAIŁ HELLER<br>Historia imperium rosyjskiego<br>gat.: co za historia!<br><br>Grube, ale dość lekko napisane, tomisko. Heller, zmarły kilka lat temu rosyjski historyk emigracyjny
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego