Typ tekstu: Prasa
Tytuł: CKM
Nr: 11
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
92. Jerzy Kalibabka, słynny polski Casanova, jest ojcem 28 dzieci.

93. W 1945 r. dwaj żołnierze z Pomorskiej Brygady WOP w Szczecinie powiększyli terytorium Polski o kilka kilometrów kwadratowych. W tym czasie granica w okolicach Świnoujścia zaznaczona była snopkami siana. Żołnierze narzekali, że do najbliższej meliny muszą chodzić po bagnach. W porozumieniu z radzieckimi towarzyszami od kieliszka przestawili snopki i przesunęli granicę o kilkaset metrów w kierunku zachodnim.

94. Pierwszą polską czarownicę spalono na stosie w 1511 r. w Waliszewie koło Poznania. Karę śmierci za czary zniesiono w naszym kraju dopiero w 1776 r.

95. Polacy są aktualnymi, drużynowymi mistrzami świata w
92. Jerzy Kalibabka, słynny polski Casanova, jest ojcem 28 dzieci.<br><br>93. W 1945 r. dwaj żołnierze z Pomorskiej Brygady WOP w Szczecinie powiększyli terytorium Polski o kilka kilometrów kwadratowych. W tym czasie granica w okolicach Świnoujścia zaznaczona była snopkami siana. Żołnierze narzekali, że do najbliższej meliny muszą chodzić po bagnach. W porozumieniu z radzieckimi towarzyszami od kieliszka przestawili snopki i przesunęli granicę o kilkaset metrów w kierunku zachodnim.<br><br>94. Pierwszą polską czarownicę spalono na stosie w 1511 r. w Waliszewie koło Poznania. Karę śmierci za czary zniesiono w naszym kraju dopiero w 1776 r.<br><br>95. Polacy są aktualnymi, drużynowymi mistrzami świata w
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego