Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 07.13
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
jednak wśród poprawek rządowych znalazły się przepisy dające większą samodzielność jego oddziałom. Rady oddziałów wojewódzkich mają mieć uprawnienia podobne do tych, które mają rady nadzorcze spółek handlowych.
Wyrazem decentralizacji ma być też pozostanie przy zasadzie, że umowy na wszystkie usługi medyczne (także te najbardziej skomplikowane) będą zawierane przez oddziały wojewódzkie. - W praktyce oznacza to, iż prezes Funduszu nie będzie zawierał umów na udzielanie świadczeń wysokospecjalistycznych - tłumaczy rzeczniczka Ministerstwa Zdrowia Ewa Gwiazdowicz.
- To akurat dobre rozwiązanie - komentuje Radziszewska. - Przez cały dzień walczyliśmy o to na komisji, ale wtedy ministerstwo było przeciw.
Rząd chce też, by w obradach rady Funduszu uczestniczyli, jako goście, przedstawiciele
jednak wśród poprawek rządowych znalazły się przepisy dające większą samodzielność jego oddziałom. Rady oddziałów wojewódzkich mają mieć uprawnienia podobne do tych, które mają rady nadzorcze spółek handlowych.<br>Wyrazem decentralizacji ma być też pozostanie przy zasadzie, że umowy na wszystkie usługi medyczne (także te najbardziej skomplikowane) będą zawierane przez oddziały wojewódzkie. &lt;q&gt;- W praktyce oznacza to, iż prezes &lt;name type="org"&gt;Funduszu&lt;/&gt; nie będzie zawierał umów na udzielanie świadczeń wysokospecjalistycznych&lt;/&gt; - tłumaczy rzeczniczka &lt;name type="org"&gt;Ministerstwa Zdrowia&lt;/&gt; &lt;name type="person"&gt;Ewa Gwiazdowicz&lt;/&gt;.<br>&lt;q&gt;- To akurat dobre rozwiązanie&lt;/&gt; - komentuje &lt;name type="person"&gt;Radziszewska&lt;/&gt;. &lt;q&gt;- Przez cały dzień walczyliśmy o to na komisji, ale wtedy ministerstwo było przeciw.&lt;/&gt;<br>Rząd chce też, by w obradach rady &lt;name type="org"&gt;Funduszu&lt;/&gt; uczestniczyli, jako goście, przedstawiciele
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego