Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Wprost
Nr: 1
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1997
poddawana jest badaniom bronchoskopii, kolonoskopii i innym, które - wykonywane na żywej tkance - bywają jeśli nie bolesne, to co najmniej uciążliwe i niewygodne.

Wirtualny "klon" pacjenta, zrekonstruowany przez komputer, ma intensywne kolory. Prezentowana przez dr. Gombergha trójwymiarowa kopia mózgu składa się ze struktur o kolorach śliwkowym, ciemnoniebieskim, jasnozielonym i złoto-brązowym. W rzeczywistości obrazy, uzyskiwane przez skaner rentgenowski, mają różne odcienie szarości. Oko ludzkie nie potrafi jednocześnie odróżnić więcej niż szesnastu, komputer natomiast rozróżnia ich setki. Tę mieszankę odcieni szarości program komputerowy przekształca w wielobarwny obraz. Dokonuje tego według precyzyjnego systemu kodów, opracowanych przez Metrologie Imagerie Médical.

Radiologom nie wystarcza jednak przestrzenna, barwna
poddawana jest badaniom bronchoskopii, kolonoskopii i innym, które - wykonywane na żywej tkance - bywają jeśli nie bolesne, to co najmniej uciążliwe i niewygodne. <br><br>Wirtualny "klon" pacjenta, zrekonstruowany przez komputer, ma intensywne kolory. Prezentowana przez dr. Gombergha trójwymiarowa kopia mózgu składa się ze struktur o kolorach śliwkowym, ciemnoniebieskim, jasnozielonym i złoto-brązowym. W rzeczywistości obrazy, uzyskiwane przez skaner rentgenowski, mają różne odcienie szarości. Oko ludzkie nie potrafi jednocześnie odróżnić więcej niż szesnastu, komputer natomiast rozróżnia ich setki. Tę mieszankę odcieni szarości program komputerowy przekształca w wielobarwny obraz. Dokonuje tego według precyzyjnego systemu kodów, opracowanych przez Metrologie Imagerie Médical.<br><br>Radiologom nie wystarcza jednak przestrzenna, barwna
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego