Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 02.13
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Krzysztof Trynka, rzecznik gdańskiej Prokuratury Apelacyjnej.
Przestępcze operacje polegały na tym, że Jędykiewicz w imieniu Energobudowy zlecał usługi doradcze gdyńskiej firmie Biuro Obsługi Inwestycji, należącej do Janusza B. (także podejrzanego w sprawie Stelli Maris). Ta z kolei podzlecała wykonanie tych usług wydawnictwu Stella Maris. Ale usługi widniały tylko na papierze. W rzeczywistości nie było żadnego konsultingu. Faktury były pretekstem do wyprowadzania gotówki.
Drugim podejrzanym w tym wątku afery jest Piotr S., dyrektor opolskiego oddziału Energobudowy i były członek zarządu Energobudowy. Prokuratura zarzuca mu współudział w przywłaszczeniu 9,8 mln zł.
Mimo że zarzuty wobec szefa pomorskiego SLD są poważne, prokuratura nie wystąpiła
Krzysztof Trynka&lt;/&gt;, rzecznik gdańskiej &lt;name type="org"&gt;Prokuratury Apelacyjnej&lt;/&gt;.<br>Przestępcze operacje polegały na tym, że &lt;name type="person"&gt;Jędykiewicz&lt;/&gt; w imieniu &lt;name type="org"&gt;Energobudowy&lt;/&gt; zlecał usługi doradcze gdyńskiej firmie &lt;name type="org"&gt;Biuro Obsługi Inwestycji&lt;/&gt;, należącej do &lt;name type="person"&gt;Janusza B.&lt;/&gt; (także podejrzanego w sprawie &lt;name type="org"&gt;Stelli Maris&lt;/&gt;). Ta z kolei podzlecała wykonanie tych usług wydawnictwu &lt;name type="org"&gt;Stella Maris&lt;/&gt;. Ale usługi widniały tylko na papierze. W rzeczywistości nie było żadnego konsultingu. Faktury były pretekstem do wyprowadzania gotówki.<br>Drugim podejrzanym w tym wątku afery jest &lt;name type="person"&gt;Piotr S.&lt;/&gt;, dyrektor opolskiego oddziału &lt;name type="org"&gt;Energobudowy&lt;/&gt; i były członek zarządu &lt;name type="org"&gt;Energobudowy&lt;/&gt;. Prokuratura zarzuca mu współudział w przywłaszczeniu 9,8 mln zł.<br>Mimo że zarzuty wobec szefa pomorskiego &lt;name type="org"&gt;SLD&lt;/&gt; są poważne, prokuratura nie wystąpiła
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego