Typ tekstu: Książka
Autor: Zielińska Teresa
Tytuł: Maszyny kroczące
Rok: 2003
Zależność ta jest częściej niż (4.18) podawana w literaturze.4.2. Trajektoria ruchu końca nogi

4.2.1. Rozważania ogólne

Trajektoria zadana jest w przestrzeni kartezjańskiej w funkcji czasu. Teoretycznie oczekuje się, że noga będzie przemieszczana zarówno w fazie podparcia, jak i przenoszenia, tak szybko jak to jest możliwe. W rzeczywistości noga nie może przyśpieszać ruchu od prędkości zerowej do prędkości v w nieskończenie krótkim czasie (podobnie jest z hamowaniem). Trajektoria ruchu nogi musi odpowiadać możliwościom układu napędowego.
Załóżmy, że chcemy definiować współrzędne kartezjańskie końca nogi x(t),
y(t), z(t) wzdłuż trajektorii ruchu tak, że są spełnione cztery ograniczenia
Zależność ta jest częściej niż (4.18) podawana w literaturze.<br><br>&lt;page nr=90&gt;<br><br>&lt;tit&gt;4.2. Trajektoria ruchu końca nogi &lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;4.2.1. Rozważania ogólne &lt;/&gt;<br><br>Trajektoria zadana jest w przestrzeni kartezjańskiej w funkcji czasu. Teoretycznie oczekuje się, że noga będzie przemieszczana zarówno w fazie podparcia, jak i przenoszenia, tak szybko jak to jest możliwe. W rzeczywistości noga nie może przyśpieszać ruchu od prędkości zerowej do prędkości v w nieskończenie krótkim czasie (podobnie jest z hamowaniem). Trajektoria ruchu nogi musi odpowiadać możliwościom układu napędowego. <br>Załóżmy, że chcemy definiować współrzędne kartezjańskie końca nogi x(t), <br>y(t), z(t) wzdłuż trajektorii ruchu tak, że są spełnione cztery ograniczenia
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!