Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 03.10
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
norweski udziałowiec bezprawnie opanował zarząd i radę nadzorczą Presspubliki, przejmując kontrolę nad spółką i jej majątkiem. Z kolei przedstawiciele Orkli oceniają, że trwający od dłuższego czasu konflikt w spółce to przejaw próby przejęcia kontroli politycznej nad "Rzeczpospolitą".
Podobne stanowisko zajęli przedstawiciele Światowego Stowarzyszenia Wydawców Gazet (World Association of Newspapers). Zdaniem WAN, polski rząd blokuje prywatyzację "Rzeczpospolitej", a nadzorowana przez niego prokuratura wszczyna postępowania karne w sprawach dotyczących cywilnych sporów między udziałowcami spółki wydającej gazetę po zawiadomieniu o przestępstwie złożonym przez państwowego wspólnika.


Rywin o nagraniu: każdy mówił swoje, a chodziło o co innego
Sąd strofuje Michnika
Premier to porządny człowiek

Adam
norweski udziałowiec bezprawnie opanował zarząd i radę nadzorczą &lt;name type="org"&gt;Presspubliki&lt;/&gt;, przejmując kontrolę nad spółką i jej majątkiem. Z kolei przedstawiciele &lt;name type="org"&gt;Orkli&lt;/&gt; oceniają, że trwający od dłuższego czasu konflikt w spółce to przejaw próby przejęcia kontroli politycznej nad &lt;name type="tit"&gt;"Rzeczpospolitą"&lt;/&gt;.<br>Podobne stanowisko zajęli przedstawiciele &lt;name type="org"&gt;Światowego Stowarzyszenia Wydawców Gazet&lt;/&gt; (&lt;name type="org"&gt;World Association of Newspapers&lt;/&gt;). Zdaniem &lt;name type="org"&gt;WAN&lt;/&gt;, polski rząd blokuje prywatyzację &lt;name type="tit"&gt;"Rzeczpospolitej"&lt;/&gt;, a nadzorowana przez niego prokuratura wszczyna postępowania karne w sprawach dotyczących cywilnych sporów między udziałowcami spółki wydającej gazetę po zawiadomieniu o przestępstwie złożonym przez państwowego wspólnika.&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="home"&gt;<br>&lt;tit&gt;&lt;name type="person"&gt;Rywin&lt;/&gt; o nagraniu: &lt;q&gt;każdy mówił swoje, a chodziło o co innego&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Sąd strofuje &lt;name type="person"&gt;Michnika&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Premier to porządny człowiek&lt;/&gt;<br><br>&lt;intro&gt;&lt;name type="person"&gt;Adam
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego