Typ tekstu: Książka
Autor: Czekała Zbigniew
Tytuł: Parada radarów
Rok: 1999
od obiektów nieruchomych, to częstotliwość dopplerowska sygnału odbitego jest równa zeru i nie jest generowany sygnał alarmu. Jeżeli w przestrzeni opromieniowywanej znajdzie się obiekt zmieniający swoje położenie, wówczas pojawia się składowa częstotliwość dopplerowska, co jest na wyjściu układu decyzyjnego traktowane jako sygnał alarmu.
Tego typu sensory dopplerowskie były produkowane przez WZR Rawar pod nazwą fabryczną GACEK. Jego podstawowe części funkcjonalne są podobne jak małego, pistoletowego miernika prędkości RAPID-1, przedstawionego na początku tego rozdziału. Budowa tego urządzenia pokazana jest na fot. A-28.
Ze względu na bardzo mały wymagany zasięg nie ma tu anteny kształtującej wiązkę, a energia mikrofalowa jest emitowana
od obiektów nieruchomych, to częstotliwość dopplerowska sygnału odbitego jest równa zeru i nie jest generowany sygnał alarmu. Jeżeli w przestrzeni opromieniowywanej znajdzie się obiekt zmieniający swoje położenie, wówczas pojawia się składowa częstotliwość dopplerowska, co jest na wyjściu układu decyzyjnego traktowane jako sygnał alarmu.<br>Tego typu sensory dopplerowskie były produkowane przez WZR Rawar pod nazwą fabryczną GACEK. Jego podstawowe części funkcjonalne są podobne jak małego, pistoletowego miernika prędkości RAPID-1, przedstawionego na początku tego rozdziału. Budowa tego urządzenia pokazana jest na fot. A-28.<br>Ze względu na bardzo mały wymagany zasięg nie ma tu anteny kształtującej wiązkę, a energia mikrofalowa jest emitowana
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego