Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 6
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
opowiada dalej Jasiek Bułecka. Dudy żywieckie doskonale brzmią również w rękach Jana Brodki i Czesława Węglarza. Natomiast tradycja grania na dudach zanikła całkowicie na Orawie i obecnie podtrzymują ją Robert i Marcin Kowalczykowie z Lipnicy Wielkiej, przedstawiciele młodego pokolenia dudziarzy. Z kolei w Beskidzie Śląskim o gajdach nie zapomnieli Zbigniew Wałach, Józef Kawulok i Jan Karczmarzyk.
W Jastrzębnikach koło Palenicy w Wielkopolsce powstało Stowarzyszenie Dudziarzy i Miłośników Muzyki Dudziarskiej. Inicjatorem tego pomysłu jest Przemysław Wawrzyniak, który organizuje tam spotkania z muzyką ludową i dudziarską.

O budowie kozy

W Polsce rozróżnia się cztery rodzaje dudów: podhalańskie na Podtatrzu, żywieckie na Żywiecczyźnie i
opowiada dalej Jasiek Bułecka. Dudy żywieckie doskonale brzmią również w rękach Jana Brodki i Czesława Węglarza. Natomiast tradycja grania na dudach zanikła całkowicie na Orawie i obecnie podtrzymują ją Robert i Marcin Kowalczykowie z Lipnicy Wielkiej, przedstawiciele młodego pokolenia dudziarzy. Z kolei w Beskidzie Śląskim o gajdach nie zapomnieli Zbigniew Wałach, Józef Kawulok i Jan Karczmarzyk.<br>W Jastrzębnikach koło Palenicy w Wielkopolsce powstało Stowarzyszenie Dudziarzy i Miłośników Muzyki Dudziarskiej. Inicjatorem tego pomysłu jest Przemysław Wawrzyniak, który organizuje tam spotkania z muzyką ludową i dudziarską.<br><br>&lt;tit&gt;O budowie kozy&lt;/&gt;<br><br>W Polsce rozróżnia się cztery rodzaje &lt;orig&gt;dudów&lt;/&gt;: podhalańskie na Podtatrzu, żywieckie na Żywiecczyźnie i
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego