Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Poznaj swój kraj
Nr: 11
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1960
czy Mostowa.
Przeszedłszy je, znajdujemy się w środku Starego Miasta. Przetrwało ono do dziś w swym dawnym kształcie; ostały się średniowieczne kamieniczki, kościoły, ratusz, baszty, śpichlerze.
Do Starego Miasta przylega rozbudowane w końcu XIII wieku Nowe Miasto. Odnajdziemy też z łatwością wśród ulic o nazwach: Podmurna, Fosa Staromiejska, Przedzamcze czy Wały - pierwsze granice miasta. W ciągu wieków rozrosło się miasto poza murami, wchłaniając okoliczne osiedla i tworząc z nich różnorodne w swym charakterze przedmieścia. Stąd odrębnie wyglądają Bielany, Chełmińskie bądź Jakubowskie Przedmieście, Rybaki, Mokre, Bydgoskie, czy po drugiej stronie Wisły leżące: Podgórz, Rudak i Stawki.
Ze względu na wielką ilość dobrze
czy Mostowa. <br>Przeszedłszy je, znajdujemy się w środku Starego Miasta. Przetrwało ono do dziś w swym dawnym kształcie; ostały się średniowieczne kamieniczki, kościoły, ratusz, baszty, śpichlerze.&lt;/intro&gt; <br>Do Starego Miasta przylega rozbudowane w końcu XIII wieku Nowe Miasto. Odnajdziemy też z łatwością wśród ulic o nazwach: Podmurna, Fosa Staromiejska, Przedzamcze czy Wały - pierwsze granice miasta. W ciągu wieków rozrosło się miasto poza murami, wchłaniając okoliczne osiedla i tworząc z nich różnorodne w swym charakterze przedmieścia. Stąd odrębnie wyglądają Bielany, Chełmińskie bądź Jakubowskie Przedmieście, Rybaki, Mokre, Bydgoskie, czy po drugiej stronie Wisły leżące: Podgórz, Rudak i Stawki. <br>Ze względu na wielką ilość dobrze
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego